فوری؛ تصاویر آیفون ۱۵ پرو اپل فاش شد! / عکس

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

زومیت نوشت: در فاصله‌ی بیش‌ از دو ماه تا رونمایی گوشی‌های جدید اپل، دقیق‌ترین تصاویر از آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس در رنگ آبی فاش شده است.

اپل اواخر شهریور امسال گوشی‌های سری آیفون ۱۵ را در چهار مدل رونمایی می‌کند. شایعه‌های تأییدنشده می‌گویند آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس قرار است در رنگ منحصربه‌فرد آبی تیره که بیشتر همچون خاکستری به‌نظر می‌رسد، روانه‌ی بازار شوند. منبع اصلی این ادعا پیش‌تر افشاگری‌های درستی درباره‌ی آیفون و حتی اپل ویژن پرو انجام داده است.

بر اساس گزارش مک‌رومرز، آیفون‌های پرو نسل جدید از فریم تیتانیومی استفاده خواهند کرد؛ درحالی‌که آیفون‌های فعلی از فولاد ضد زنگ بهره می‌گیرند. افرادی که آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس را از نزدیک دیده‌اند، می‌گویند تیتانیوم باعث می‌شود رنگ دستگاه جلوه‌ی جدیدی داشته باشد.

فوری؛ تصاویر آیفون ۱۵ پرو اپل فاش شد! / عکس

رنگ آبی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس مشابه رنگی است که اپل برای مدل‌های پرو آیفون ۱۲ استفاده کرد، اما ظاهراً آبیِ آیفون‌های جدید تیره و تاریک‌تر است و به خاکستری می‌زند.

انتظار می‌رود آیفون‌های پرو نسل جدید افزون‌بر رنگ آبی در رنگ‌های نقره‌ای، خاکستری فضایی/مشکی فضایی و خاکستری در دسترس قرار بگیرد. مدل خاکستری در مقایسه‌ با خاکستری فضایی کمی روشن‌تر است و مثل نقره‌ای به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

پیش‌تر در شایعه‌های مختلف اعلام شده بود که اپل مدلی از آیفون‌های پرو نسل جدید را در رنگ قرمز بسیار تیره روانه‌ی بازار می‌کند؛ اما احتمالاً آن شایعه‌ها حقیقت نداشته‌اند. این در حالی است که رنگ آبی در مدل‌های آزمایشی آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس رؤیت شده است.

عرضه‌ی آیفون‌های پرو ۲۰۲۳ در رنگ آبی هنوز به تأیید اپل نرسیده است و شاید در نهایت شاهد عرضه‌ی این گوشی‌ها با رنگی متفاوت باشیم. مک‌رومرز می‌گوید اسناد پرتعدادی مبنی‌بر استفاده از رنگ آبی در مدل‌های آزمایشی آیفون ۱۵ پرو مشاهده کرده است.

فوری؛ تصاویر آیفون ۱۵ پرو اپل فاش شد! / عکس

اپل احتمالاً گوشی‌های آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس را در رنگ‌های صورتی روشن، آبی روشن و سبز در دسترس قرار می‌دهد. بعید نیست این دو گوشی در رنگ‌های آبی و مشکی نیز عرضه شوند.

آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس در مقایسه‌ با نسل فعلی حاشیه‌های باریک‌تری خواهند داشت و اسلایدر میوت آن‌ها با دکمه‌ای فشاری جایگزین می‌شود که کاربردهای مختلفی خواهد داشت. آیفون‌های جدید به‌جای درگاه لایتنینگ به USB-C مجهز خواهند بود و احتمالاً جایگاه دکمه‌های پاور و صدا کمی تغییر می‌کند.

فوری؛ تصاویر آیفون ۱۵ پرو اپل فاش شد! / عکس

چینش دوربین‌های پنل پشتی در آیفون ۱۵ پرو مکس کمی اصلاح می‌شود؛ چون انتظار می‌رود این گوشی از لنز پریسکوپی استفاده کند. در آیفون ۱۵ پرو خبری از لنز پریسکوپی نخواهد بود.

۵۸۳۲۱