خبر بد برای ایلان ماسک/ معرفی رقیب توییتر توسط غول‌ شبکه‌های اجتماعی/ عکس

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

دیجیاتو نوشت: براساس اطلاعاتی که در اپ استور منتشر شده است، متا، کمپانی مادر اینستاگرام و فیسبوک، احتمالاً اپلیکیشن رقیب توییتر که اینستاگرام Threads نام خواهد داشت را پنجشنبه همین هفته یعنی ۱۵ تیرماه (۶ ژوئیه) منتشر خواهد کرد.

دو روز پیش اپلیکیشن Threads برای مدت کوتاهی در گوگل پلی منتشر شد و یک توسعه‌دهنده چندین اسکرین‌شات از آن منتشر کرد. بااین‌حال در گوگل پلی اطلاعاتی درباره تاریخ انتشار این اپ وجود نداشت، اما طبق اطلاعات اپ استور، باید منتظر انتشار این برنامه در تاریخ ۱۵ تیرماه باشیم.

در توضیحات اپلیکیشن Threads, an Instagram app نوشته شده است: «با Threads بیشتر بگویید، اپلیکیشن اینستاگرام برای گفت‌وگوهای متنی.

خبر بد برای ایلان ماسک/ معرفی رقیب توییتر توسط غول‌ شبکه‌های اجتماعی/ عکس

Threads جایی است که جوامع گرد هم می‌آیند تا درباره همه چیز از موضوعاتی که امروز اهمیت دارند تا مواردی که فردا مهم می‌شوند، صحبت کنند.

می‌توانید هر چیزی را که دوست دارید دنبال کنید و به‌طور مستقیم با محتواسازان محبوب خود یا دیگران درباره مسائل مورد علاقه‌تان صحبت کنید. یا حتی جامعه دنبال‌کنندگان خود را بسازید تا افکار، نظرات و خلاقیت خود را با جهان به اشتراک بگذارید.»

اسکرین‌شات‌هایی که در اپ استور وجود دارند، همان اسکرین‌شات‌های گوگل پلی هستند. این تصاویر نشان می‌دهند که چگونه می‌توانید با نام کاربری اینستاگرام خود وارد این شبکه اجتماعی شوید و اکانت‌هایی را پیدا کنید که آن‌ها را در اینستاگرام دنبال می‌کردید.

پیش‌تر در گزارشی گفته شده بود که مدیران متا در یک جلسه داخلی در این شرکت ادعا کرده‌اند که Instagram Threads از پروتکل غیرمتمرکز شبکه اجتماعی Mastodon یعنی ActivityPub استفاده می‌کند.

خبر بد برای ایلان ماسک/ معرفی رقیب توییتر توسط غول‌ شبکه‌های اجتماعی/ عکس

با وجود این که اپلیکیشن جدید متا احتمالاً پنجشنبه منتشر خواهد شد، اما تضمینی وجود ندارد که دقیقاً از همان روز بتوانید در این شبکه اجتماعی مطلب منتشر کنید. دور از انتظار نیست که این شرکت عرضه‌ای چندمرحله‌ای را برای پلتفرم جدید خود در نظر داشته باشد تا کم‌کم تمام کاربران دنیا قابلیت استفاده از Threads را پیدا کنند.

۵۸۵۸