طرح اسلامی ساعت بن‌سلمان/ عکس

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

برخی از با ارزش ترین اقلام و جواهرات جهان در هفته بین المللی لوکس جده، در کانون توجه قرار گرفتند.

به گزارش بازتاب اقتصاد، یکی از آنها ساعت یک تکه بود که در اصل برای ولیعهد محمد بن سلمان توسط رناد العمودی طراح جوان سعودی ساخته شد. این آیتم خیره کننده تمام توجهات را در این رویداد به خود جلب کرد تا طراح خود را در کانون توجه قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

«غول دوبلین»؛ شیری به اندازه یک خودرو!/ عکس

تصاویر گلکسی زد فولد ۵ لو رفت!/ عکس

العمودی گفت: این بهترین طراحی است که من انجام داده ام و به آن افتخار می کنم زیرا این ساعت نقطه عطفی در حرفه من است. علاقه العمودی به جواهرات به دوران کودکی او برمی گردد. او بعداً آن را به طور حرفه ای دنبال کرد تا اینکه بنیانگذار جواهرات رناد العمودی شد.

طرح اسلامی ساعت بن‌سلمان/ عکس

او گفت: «همه چیز با یک شور و اشتیاق ریشه‌دار شروع شد که در دوران کودکی من شعله‌ور شد. در سن ۱۶ سالگی پروژه مدرسه ای را شروع کردم که اولین تلاش من در طراحی شد. من جواهراتی ساختم که از داستان های جذابی که ما در جوانی درباره زندگی نامه، تمدن اسلامی، تاریخ و فرهنگ پیامبر به اشتراک می گذاشتیم، الهام گرفت».

او فاش کرد که طراحی این ساعت از ویژگی های رهبری محمد بن سلمان ولیعهد الهام گرفته شده است. این ساعت به دقت در سوئیس و تحت هدایت هوشیارانه شاهزاده منصور بن ناصر، سفیر سابق عربستان سعودی در سوئیس ساخته شده است.

طرح اسلامی ساعت بن‌سلمان/ عکس

العمودی گفت: «این ساعت از تیتانیوم سبک ساخته شده است و به دلیل حرکت پیچیده توربیلون که درون آن قرار دارد، احساس قابل توجهی را حفظ می کند.»

طراحی آن از تأثیرات معماری و اسلامی رایج در پادشاهی الهام گرفته. این صفحه، تزئینات اسلیمی پیچیده را به نمایش می‌گذارد و نام ولیعهد را جایگزین اعداد سنتی کرده.در داخل طاق‌های زیبا، که یادآور ورودی‌های مسجد است، تعبیه شده‌است.

وی افزود: این همچنین نماد پرچم عربستان است. یک سنگ مالاشیت پر جنب و جوش ساعت را زینت می دهد، در حالی که چهره آن دارای عقیق سیاه براق است.

منبع: ARABNEWS

۲۲۷۲۲۷