روسیه به دنبال این سلاح است!/ عکس

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

در ۳ ژوئیه ۲۰۲۳، وزیر دفاع روسیه، سرگئی شویگو، در یک کنفرانس تلفنی با افسران نیروهای مسلح روسیه، بر نیاز به نوسازی سریع سیستم هشدار و کنترل هوابرد A-۵۰ (AWACS) تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،‌ از این رادارهای پرنده در عملیات های نظامی ویژه استفاده می شود. نوسازی به موقع ناوگان این مجتمع های هوانوردی به میزان قابل توجهی اثربخشی گروه بندی نیروها را در حل وظایف پیش روی آنها افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید:

«غول دوبلین»؛ شیری به اندازه یک خودرو!/ عکس

تصاویر گلکسی زد فولد ۵ لو رفت!/ عکس

هواپیمای A-۵۰ (نام کد ناتو: Mainstay) بر روی سکوی Ilyushin Il-۷۶MD از Il-۷۶ ساخته شده است، یک هواپیمای راهبردی چهار موتوره که در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ در اتحاد جماهیر شوروی توسعه یافت.

رادارهای پرنده‌ای که روسیه به دنبال آن است!/ عکس

A-۵۰ یکی از اجزای حیاتی نیروهای هوافضای روسیه (RuAF) است که قابلیت‌های نظارت، فرماندهی و کنترل دوربرد و هشدار اولیه تهدیدات هوابرد را ارائه می‌کند.

پلت فرم رادار هوابرد دارای یک آنتن رادار چرخان بزرگ است که در یک رادوم چرخان متمایز نصب شده در بالای هواپیما قرار دارد. این سامانه راداری می تواند اهداف هوایی مانند هواپیما، موشک و هواپیماهای بدون سرنشین را شناسایی و ردیابی کند.

رادار “Vega-M” A-۵۰ توسط MNIIP، مسکو طراحی و توسط NPO Vega تولید شده است. می تواند تا ۱۵۰ هدف را به طور همزمان در فاصله ۲۳۰ کیلومتری ردیابی کند.

منبع: EURASIANTIMES

۲۲۷۲۲۷