جنگنده‌هایی که گروهی از آمریکا به ژاپن می‌روند!/ عکس

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

ایالات متحده گروهی از جنگنده های نسل پنجم F-۲۲ Raptor را به ژاپن می فرستد.

به گزارش بازتاب اقتصاد، بنابر گزارش GAGADGET ایالات متحده گروهی از جنگنده های نسل پنجم F-۲۲ Raptor را به ژاپن می فرستد.

این جنگنده یک هواپیمای رادارگریز آمریکایی است که برای نیروی هوایی ایالات متحده ساخته شده است. این جت اولین پرواز خود را در سال ۱۹۹۷ انجام داد و در سال ۲۰۰۵ وارد خدمت شد. این جت یک نفره است که طول آن ۱۸.۹۲ متر، طول بال ها ۱۳.۵۶ متر و ارتفاع ۵.۰۸ متر است. حداکثر وزن برخاست ۳۸۰۰۰ کیلوگرم است.

جنگنده‌هایی که گروهی از آمریکا به ژاپن می‌روند!/ عکس

داکثر سرعت جت ۲.۲۵ ماخ / ۲۴۱۲ کیلومتر بر ساعت است و برد رزمی آن ۸۵۰ کیلومتر (۱۸۵ کیلومتر در حالت کروز) است. این نیروی آن توسط Twin-Pratt و Whitney F-۱۱۹-PW-۱۰۰ تامین می شود که هر یک نیروی رانش ۱۱۶ کیلو نیوتن را تولید می کنند. این جت توانایی حمل موشک های هوا به هوا و هوا به زمین را دارد.

سرعت کروز بالای اف-۲۲ و ارتفاع عملیاتی بالاتر از حد معمول آن، تأثیر حسگرها و سامانه‌های تسلیحاتی این هواپیما را ارتقا داده و باعث افزایش امکان دوام‌آوردن هواگرد در برابر پدافندهای زمینی همچون موشک سطح‌به‌هوا شده‌است.

اف-۲۲ از معدود هواگردهایی است که قابلیت ابرپیمایشی را داراست و همچنین از تنها جنگنده‌هایی است که می‌تواند سرعت زیرصوت را بدون استفاده از پس‌سوزهای ناکارآمد بنزینی حفظ کند؛ به این ترتیب، هواگردهای زیرصوت سرعت کافی برای رسیدن به آن را نخواهند داشت و هواگردهای متکی بر پس‌سوز هم با مشکل کمبود بنزین مواجه خواهند شد و اف-۲۲ می‌تواند بدون پیش آمدن خطر به این اهداف حمله کند.

استفاده از محفظه سلاح در این هواگرد باعث عملکرد نسبتاً بهتر آن از بسیاری از جنگنده‌های مخصوص نبرد شده‌است.

۲۲۷۲۲۷