۱۰ میلیون کاربر در ۷ ساعت اول به رقیب توییتر پیوستند/ واکنش عجیب ایلان ماسک/ عکس

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

رونمایی از شبکه اجتماعی جدید کمپانی متا که مالک فیسبوک و اینستاگرام است، با واکنش ایلان ماسک مالک توییتر روبه‌رو شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، متا چهارشنبه ۱۴ تیر شبکه اجتماعی جدید خود به نام «تردز» را راه‌اندازی کرد که با ویژگی‌هایی شبیه به توییتر که می‌تواند تهدیدی برای شبکه اجتماعی ایلان ماسک باشد.

تردز، فرزند جدید متا قرار است شاخه‌ای دیگر از اینستاگرام باشد. اینستاگرام با بیش از دو میلیارد کاربر احتمالا باعث یک سکوی پرش برای این اپلیکیشن جدید خواهد بود و به این شکل از همتایان تازه وارد دیگر مانند ماستودون و بلواسکای شانس بیشتری خواهد داد. در این سیستم تردز به کاربران اینستاگرام اجازه می‌دهد با شناسه موجود خودشان احراز هویت شوند تا محتوای موردنظرشان را در پلتفرم جدید به اشتراک بگذارند. به این ترتیب به طور بالقوه این اپلیکیشن جدید می‌تواند دو میلیارد کاربر داشته باشد.

بر اساس گزارش یورونیوز، در هفت ساعت اول شروع به کار تردز، ۱۰ میلیون کاربر در این اپلیکیشن ثبت‌نام کرده‌اند و شرکت‌های مهم از جمله نتفلیکس و افراد مشهوری مانند شکیرا هم اکانت تردز خود را راه‌اندازی کرده‌اند.

در این میان ایلان ماسک در پاسخ به توییتی که کار اینستاگرام تردز را «کپی پیست»‌ توییتر و فاقد خلاقیت دانسته بود واکنش نشان داده و به نوعی آن را تایید کرده است.

۱۰ میلیون کاربر در ۷ ساعت اول به رقیب توییتر پیوستند/ واکنش عجیب ایلان ماسک/ عکس

هر چند متا قبلا در راه‌اندازی اپلیکیشن‌های جدید شکست‌هایی در کارنامه دارد اما اگر غول بزرگ شبکه‌های اجتماعی بتواند یک چهارم کاربران اینستاگرام را متقاعد کند به تردز بپیوندد، می‌تواند به طور کامل با توییتر رقابت کند.

۵۸۵۸