هواپیمایی که معنای «سفر لاکچری» را تغییر داد!/ عکس

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

فرادید نوشت: A۳۸۰ پادشاه هواپیماهای مسافربری است. این بزرگترین جت تجاری است که تاکنون ساخته شده است. پرواز با هواپیمای ایرباس A۳۸۰ چه پرواز روی اقیانوس اطلس باشد، چه اقیانوس آرام و چه پرش ۴۰ دقیقه‌ای، سطح جدیدی از تجمل را برای مسافران به ارمغان آورده که در هواپیماهای دیگر غیرممکن است.

ایرباس A۳۸۰ به لطف کابین‌های دو طبقه جادار و ویژگی‌های منحصر به فردی که در هواپیماهای دیگر یافت نمی‌شود، سطح بی‌نظیری از تجمل و راحتی را ارائه کرده است.

مسافران A۳۸۰ به دلیل اندازه‌ی بزرگ و وزن زیاد آن که اثرات تلاطم را کاهش می‌دهند، پرواز آرام‌تر و راحت‌تری را تجربه می‌کنند. افزون بر این، محیط کابین این هواپیما یکی از آرام ترین‌ها میان هواپیماهای پهن پیکر است.

برخی از خطوط هوایی از فضای اضافی A۳۸۰ برای ایجاد ویژگی‌های فوق‌العاده و مجلل استفاده کرده‌اند، مانند سوئیت سه اتاقه در A۳۸۰ اتحاد (Etihad)، سوئیت‌های درجه یک در خطوط هوایی سنگاپور با کابین‌های جداگانه و گزینه اتاق دو نفره و دوش آبگرم در امارات. کلاس تجاری در A۳۸۰ ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند تخت‌های کاملاً مسطح و فضاهای خصوصی را هم ارائه می‌دهد.

A۳۸۰ میان هواپیماهای مسافربری پادشاه است. در واقع، این هواپیمای دوطبقه بزرگترین جت تجاری است که تاکنون ساخته شده و در اختیار برخی از برجسته‌ترین خطوط هوایی در سراسر جهان است. پرواز با هواپیمای ایرباس A۳۸۰ چه پرواز روی اقیانوس اطلس باشد، چه اقیانوس آرام و چه پرش ۴۰ دقیقه‌ای، سطح جدیدی از تجمل را برای ما به ارمغان آورده که در هواپیماهای دیگر غیرممکن است.

از زمان راه اندازی آن یعنی نزدیک به دو دهه پیش، بیش از ۸۰۰ هزار پرواز تجاری با A۳۸۰ انجام شده که بیش از ۱۹۰ میلیون مسافر از این تجربه لذت بردند. اما چه چیزی پرواز با ایرباس A۳۸۰ را اینقدر خاص می‌کند؟

(تصاویر) هواپیمایی که معنای «سفر لاکچری» را تغییر داد!

چه چیز A۳۸۰ لوکس است؟

A۳۸۰ یک چیز دارد که سایر هواپیماها ندارند: فضا. کابین‌های دو طبقه و بزرگ آن فرصت‌های بیشتری را برای طراحی ویژگی‌هایی ارائه می‌دهد که معمولاً در هواپیماهای دیگر دیده نمی‌شوند. در واقع، به دلیل محدودیت‌های وزنی، ضرورت دارد شرکت‌های هواپیمایی برای فضای اضافی فکری کنند، چون نمی‌توانند هواپیما را فقط با صندلی پر کنند.

A۳۸۰ علاوه بر پرداخت‌های مجلل و ویژگی‌های غیرمعمول، دارای برخی ویژگی‌های کلیدی مهندسی است که پرواز با آن را به یک تجربه برتر تبدیل می‌کند. کیفیت هوا در A۳۸۰ به لطف تجهیزات پیشرفته فیلتراسیون و فناوری رطوبت‌ساز داخلی بهتر از بسیاری از هواپیماهای دیگر است. این هواپیما مانند دریم لاینر (Dreamliner)، فشار هوا را در ارتفاع کمتری نسبت به پرواز هواپیما حفظ می‌کند و خستگی ناشی از پرواز طولانی را کاهش می‌دهد.

مقایسه‌ی پرواز A۳۸۰ با یک هواپیمای کوچکتر شبیه مقایسه سفر کردن در کشتی کروز با یک کشتی مسافربری است. اندازه بزرگ و وزن سنگین A۳۸۰ به این معنی است که اثرات تلاطم کاهش می‌یابد و پرواز نرم‌تر و راحت‌تر می‌شود. با این حال، این به آن معنا نیست که اغتشاش روی A۳۸۰ تأثیر نمی‌گذارد، فقط احتمال احساس آن بسیار کم است.

این هواپیما یکی از آرام‌ترین محیط‌های کابین در میان هواپیماهای پهن پیکر را دارد. سر و صدای داخلی از ترکیب نیروی رانش موتور و جریان هوا ایجاد می‌شود و مسافران انتظار دارند صدای زیادی را از کابین هواپیمای چهار موتوره بشنوند. با این حال، اندازه A۳۸۰ و قابلیت‌های جذب صدای آن، پرواز آرامی را به همراه دارد.

(تصاویر) هواپیمایی که معنای «سفر لاکچری» را تغییر داد!

لوکس‌ترین پرداخت‌ها در A۳۸۰

با این همه فضای اضافی، برخی از خطوط هوایی در منحصر به فرد ساختن A۳۸۰ خودشان، فراتر از حد عمل کرده‌اند، از حمام‌های غول‌پیکر درجه یک گرفته تا تختخواب‌های دو نفره، در این هواپیماها به احتمال زیاد با چیزهای غیرعادی زیادی مواجه می‌شوید، به خصوص در کابین‌های درجه یک. برای مثال:

رزیدنسِ اتحاد: هواپیمای ابوظبی برای سفرهای لوکس معروف است و گرانتر از The Residence در A۳۸۰‌های خود ندارد. با وجود یک اتاق نشیمن، یک اتاق خواب مجزا و یک حمام اختصاصی با دوش، شاید فکر کنید که ممکن است آن را با اتاق هتل اشتباه بگیرید! این تنها هواپیمای دارای سوئیت سه اتاقه در آسمان است و در ارتفاع ۴۰۰۰۰ فوتی واقعا یک پرواز فوق‌لوکس را فراهم می‌کند.

سوئیت‌های درجه یک در خطوط هوایی سنگاپور: خطوط هوایی سنگاپور که اتحاد (Etihad) پیشگام آن است، طرح سوئیت‌های درجه یک را کامل کرده است. کابین‌های جداگانه آن‌ها دارای صندلی‌های راحتی مجلل، درهای کشویی خصوصی و یک صندلی راحتی است. سوئیت‌های مجاور را می‌توان برای ایجاد یک اتاق دو نفره برای زوج‌هایی که با هم سفر می‌کنند یکی کرد و وعده‌های غذایی با چینی‌های وِج‌وود سرو می‌شود.

(تصاویر) هواپیمایی که معنای «سفر لاکچری» را تغییر داد!

حمام آبگرم امارات: ایرباس امارات دارای دو سوئیت مجهز به دوش در عرشه بالای A۳۸۰ است، در هر سوئیت یک دوش. این اتاق‌ها بطرز شگفت‌انگیزی جادار هستند، بزرگ‌تر از حمام‌های خانه! این اتاق‌ها با وجود کف گرم و لوله‌کشی آب گرم، باید مظهر پرواز لوکس باشند.

۲۲۷۲۲۷