بی‌ام‌و از عینک هوشمند خود رونمایی کرد / عکس

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

ایسنا نوشت: شرکت BMW از عینک هوشمند مخصوص موتورسیکلت خود موسوم به ConnectedRide که ۷۵۰ دلار دلار قیمت دارد، رونمایی کرد.

عینک هوشمند مخصوص موتورسیکلت شرکت بی‌ام‌و به نام «کانکت‌راید»(ConnectedRide) که توسط بخش اختصاصی تولید موتورسیکلت این شرکت موسوم به BMW Motorrad طراحی و ساخته شده است، می‌تواند به راحتی از طریق بلوتوث و اپلیکیشن به گوشی هوشمند متصل شود.

نمایشگر این عینک را می‌توان تنظیم کرد و تنظیمات آن را می‌توان قبل از موتور سواری و همچنین هنگام آن از طریق یک کنترل‌گر چندکاره روی دسته موتورسیکلت تغییر داد.

ما در گذشته شاهد چندین تلاش برای ایجاد عینک هوشمند با نمایشگر جلوی چشم یا اصطلاحا «هد آپ»(HUD) برای موتورسواران بوده‌ایم و تاکنون استقبال کمی از آنها شده است، اما اکنون شاید بی‌ام‌و این موضوع را تغییر دهد.

بی‌ام‌و از عینک هوشمند خود رونمایی کرد / عکس

شرکت BMW Motorrad در مراسم BMW Motorrad Days در برلین از عرضه قریب الوقوع آنچه آن را «عینک هوشمند کانکت‌راید» می‌نامد، با قیمت حدود ۷۵۰ دلار خبر داد.

بدیهی است که مدتی طول خواهد کشید که این عینک هوشمند به خارج از آلمان راه پیدا کند، اما گفتنی است که برای استفاده از این عینک نیازی به تصاحب یک موتورسیکلت بی‌ام‌و نخواهید داشت و می‌توان آن را روی موتورسیکلت‌های دیگر نیز بکار برد.

بیشتر بخوانید:

سازندگان آن می‌گویند، این عینک به خوبی کار می‌کند و با طراحی هوشمندانه خود، موتورسواران را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این عینک هوشمند از طریق بلوتوث و یک اپلیکیشن به گوشی هوشمند موتورسوار متصل می‌شود و با استفاده از فناوری نمایشگر سربالا، اطلاعات را روی لنز عینک پیش چشم موتورسوار نمایش می‌دهد.

این عینک مجموعه‌ای از اطلاعات نظیر اطلاعات GPS، سرعت فعلی و محدودیت سرعت و سرعت مجاز را ارائه می‌دهد که آگاهی موتورسوار را بالا می‌برد و واقعاً مفید واقع می‌شود. همچنین اطلاعات دیگر را روی اپلیکیشن به نمایش می‌گذارد.

بی‌ام‌و از عینک هوشمند خود رونمایی کرد / عکس

این عینک هوشمند برای موتورسواری در یک محیط ناآشنا مطمئناً شرایط ایمن‌تری را ایجاد می‌کند.

اما یکی از معایب این است که باتری‌های آن فقط ۱۰ ساعت دوام می‌آورند، بنابراین اگر قصد دارید یک روز طولانی را موتورسواری کنید، باید یک پاوربانک و سیم USB همراه خود داشته باشید. البته یک شارژ ۱۵ دقیقه‌ای کافی خواهد بود تا کانکت‌راید چند ساعت بیشتر استفاده شود.

این عینک تنها در یک رنگ(زغالی) اما در دو مدل با دو مجموعه لنز(یک لنز رنگی و یک لنز ۸۵ درصد شفاف) عرضه می‌شود. آنها در دو اندازه مختلف عرضه می‌شوند تا برای نشستن روی انواع بینی مناسب باشند. پدهای بینی این عینک‌ها نیز همانطور که از یک شرکت اصیل انتظار دارید، طراحی شده‌اند، بنابراین برای استفاده با طیف گسترده‌ای از کلاه‌های ایمنی نیز مناسب هستند.

با استفاده از اپلیکیشن گوشی هوشمند آن می‌توان تنظیمات آن را قبل از موتورسواری تنظیم کرد و اگر سوار بر یک موتورسیکلت BMW مدرن هستید، می‌توانید با استفاده از کنترلگر چندگانه روی فرمان موتورسیکلت این کار را انجام دهید.

همانطور که اشاره شد، این عینک‌های هوشمند با دو مجموعه لنز تایید شده به همراه قاب عرضه می‌شوند که یک مجموعه از لنزها ۸۵ درصد شفاف است و می‌تواند به شکل ویژه با آن دسته از کلاه‌های ایمنی که آفتابگیر دارند، استفاده شود و مجموعه دیگر دارای لنزهای رنگی است که عینک هوشمند را به یک جفت عینک آفتابی عالی برای استفاده با کلاه‌های ایمنی عادی تبدیل می‌کند.

بی‌ام‌و برای افرادی که از عینک استفاده می‌کنند نیز چاره‌اندیشی کرده است و امکان سفارش آنلاین عینک متناسب با شرایط دید هر فرد را فراهم کرده است.

۵۸۳۲۱