جریمه ۲۰ میلیون دلاری مایکروسافت برای نقض حریم خصوصی کودکان

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

شرکت مایکروسافت برای فیصله دادن به اتهام جمع‌آوری غیرقانونی اطلاعات شخصی کودکان توسط این غول نرم افزاری، ۲۰ میلیون دلار جریمه پرداخت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: شرکت مایکروسافت متهم شده بود با جمع آوری اطلاعات شخصی کودکان مشترک سیستم بازی ایکس‌باکس بدون کسب موافقت والدین آنها و نگهداری اطلاعات شخصی کودکان، قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان آمریکا را نقض کرده است.

این رگولاتور اعلام کرد مایکروسافت ملزم شده است اقداماتی را برای بهبود از حفاظت از حریم خصوصی کاربران خردسال سیستم بازی ایکس‌باکس، انجام دهد و حفاظت‌های پیش بینی شده تحت قانون را شامل ناشران بازی کند که مایکروسافت اطلاعات کاربران خردسال را با آنها به اشتراک می‌گذارد.

سخنگوی مایکروسافت گفت: این شرکت متعهد شده است به دستور رگولاتوری عمل کند. این سخنگو افزود: فرآیند ایجاد حساب، به‌روز خواهد شد و ایراد مربوط به نگهداری داده کاربران خردسال که در سیستم این شرکت پیدا شده بود، حل خواهد شد.

ساموئل لوین، مدیر اداره حفاظت از مصرف کننده این کمیسیون گفت: دستور پیشنهادی ما، حفاظت از حریم خصوصی کودکان در ایکس‌باکس را برای والدین راحت‌تر می‌کند و اطلاعاتی که مایکروسافت می‌تواند درباره کودکان گردآوری و نگهداری کند را محدود خواهد کرد.

این قانون ملزم می‌کند خدمات آنلاین و وبسایت‌های که کودکان پایین ۱۳ سال به آنها دسترسی دارند، به والدین درباره اطلاعات شخصی که جمع آوری می‌کنند، اطلاع دهند و پیش از جمع آوری و استفاده از اطلاعات شخصی کودکان، موافقت والدین آنها را دریافت کنند.

بر اساس گزارش رویترز، از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰، مایکروسافت داده‌های جمع آوری شده از کودکان در هنگام فرآیند ایجاد حساب را نگهداری کرده بود؛ حتی هنگامی که والدین این فرآیند را تکمیل نمی‌کردند.

انتهای پیام