تسهیلات کمیته امداد به دانش‌بنیان‌ها در راستای محرومیت‌زدایی

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) : مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از حمایت این صندوق از فناوری‌ها و مشاغل دانش‌بنیان در راستای محرومیت‌زدایی خبرداد.

علی عاشوری در بازدید از نمایشگاه محصولات و فناوری‌های دانش‌بنیان “آبادیران”، گفت: امسال صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت ۱۱۰۰ میلیارد تسهیلات را برای اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد پیش‌بینی کرده است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با بیان اینکه سهم کنونی صندوق امداد ولایت در پرداخت تسهیلات خود اشتغالی برای سال جاری درحال حاضر ۵۰۰ میلیون ریال است که در صدد افزایش این سقف هستیم، گفت: برنامه‌های خوبی برای حمایت از فناوری‌های دانش‌بنیان در جهت اشتغال‌آفرینی و محرومیت‌زدایی داریم و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به سهم خود در حوزه خودکفایی وظایفی را تعریف کرده است و برای ایفای این نقش، با تمام توان وارد میدان شده است.

عاشوری تاکیدکرد: درخواست افزایش سقف تسهیلات تا مبلغ سه میلیارد ریال را به بانک مرکزی تقدیم کرده‌ایم و امیدواریم این سقف مورد پذیرش بانک مرکزی قرار گیرد.

وی تسهیل دریافت تسهیلات، هدفمندسازی و همچنین رفع موانع معمول بانکی را از سیاست‌های صندوق در حمایت از دانش‌بنیان‌ها دانست و افزود: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت بسیاری از خدمات خود را به صورت غیرحضوری ارائه می‌دهد که گامی مهم برای عزت‌بخشی به اقشار آسیب‌پذیر و تسریع در روند حمایتی است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با اشاره به اینکه بسترهای نرم‌افزاری و غیرحضوری خدمات در صندوق مهیا شده است، افزود: خدماتی همچون افتتاح حساب بانکی، درخواست کارت و پروژه جدید امسال که در حال برنامه‌ریزی است، بحث درخواست، پرداخت و ارائه تضامین بانکی است که امیدواریم تا پیش از پایان سال راه‌اندازی و عملیاتی شود.