قیمت یورو امروز ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۲ در بازار

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) : قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۶ هزار و ۲۰۱ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۱۷۳ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته کاهش یافت. روز گذشته یورو با اندکی نوسان، در بازار آزاد تهران ۶۶۳۷۴ قیمت خورده بود.

در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۶۲۰۱ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۱۷۳ تومان کاهش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۶۳۷۴ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۶۱۵۲ تومان برای خرید و ۴۶۶۱۸ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۶۶۱۸ تعیین کرد.

قیمت یورو در بازار آزاد اسفند ماه
تاریخ شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
هفته اول اسفند ۶۱۱۸۸ ۶۱۶۷۰ ۶۲۰۶۰
هفته دوم اسفند ۶۲۰۷۹ ۶۲۵۸۹ ۶۳۳۸۲ ۶۲۹۵۸ ۶۳۳۴۰
هفته سوم اسفند ۶۴۵۷۶ ۶۴۳۱۷ ۶۵۴۰۹ ۶۶۱۹۸ ۶۶۳۷۴
هفته چهارم اسفند ۶۶۲۰۱

قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۶ هزار و ۲۰۱ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۱۷۳ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته کاهش یافت. روز گذشته یورو با اندکی نوسان، در بازار آزاد تهران ۶۶۳۷۴ قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با کاهش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۶ هزار و ۶۱۸  تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۳ هزار و ۲۹۸ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو  ۴۶ هزار و ۵۳۲  تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۳ هزار و ۱۳۸ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۶ هزار و ۱۵۲ برای خرید و ۴۶ هزار و ۶۱۸ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته افزایش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۵  هزار و ۹۸۱  برای خرید و ۴۶ هزار و ۵۳۲ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند.  با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.