قیمت یورو امروز ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ در بازار

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) : در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۶۴۹۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۴۲۸ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد.

روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۶۰۶۲ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۶۵۶۶ تومان برای خرید و ۴۷۰۳۶ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۷۰۳۶ تعیین کرد.

قیمت یورو در بازار آزاد فروردین ماه
تاریخ شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
هفته اول فروردین ۶۶۸۳۲ ۶۶۴۸۶ ۶۶۰۶۲ ۶۶۴۹۰ ۶۶۴۹۰
هفته دوم فروردین

قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۶ هزار و ۴۹۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۴۲۸ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته افزایش یافت. روز گذشته یورو با اندکی نوسان، در بازار آزاد تهران ۶۶۰۶۲  قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با کاهش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۷ هزار و ۳۶ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۳ هزار و ۸۷۷ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو  ۴۷ هزار و ۱۱۲ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۳ هزار و ۹۴۸ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۶ هزار و ۵۶۶ برای خرید و ۴۷ هزار و ۳۶ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته کاهش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۶ هزار و ۶۴۱ برای خرید و ۴۷ هزار و ۱۱۲ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند.  با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.