اخراج کارگران تسلا؛ پاداش ۳.۶۱۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومانی ایلان ماسک!

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

تسلا با وجود اخراج ۱۰ درصد از نیروهایش، می‌خواهد پاداش هنگفتی به ایلان ماسک پرداخت کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و براساس گزارش زومیت، تسلا از سهام‌دارانش می‌خواهد برای دومین‌بار به بسته‌ی پاداش ۵۶ میلیارد دلاری ایلان ماسک رأی دهند. یکی از قاضیان در ایالت دلاور این بسته را در اوایل سال جاری میلادی به‌دلیل «نقص‌های فرایند تأیید» باطل کرد.

سهام‌داران تسلا بسته‌ی یادشده را در سال ۲۰۱۸ تصویب کردند که به ماسک انگیزه داد تا به نقاط عطف خاصی دست یابد؛ ازجمله ارزش بازار ۶۵۰ میلیارد دلار که بیش از ۱۰ برابر ارزش تسلا در آن زمان بود.

رابین دنهولم، رئیس هیئت‌مدیره‌ی تسلا گفت: «ایلان ماسک برای هیچ‌یک از کارهایش برای تسلا در ۶ سال گذشته که به رشد درخورتوجه و ارزش سهام کمک کرده، دستمزدی دریافت نکرده است. به‌نظر ما و بسیاری از سهام‌داران، این غیرمنصفانه است و با خواست سهام‌دارانی که به آن رأی داده‌اند ناسازگاری دارد.»

اخراج کارگران تسلا؛ پاداش ۳.۶۱۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومانی ایلان ماسک!

براساس گزارش نیویورک تایمز، میزان پولی که ماسک دریافت خواهد کرد، به‌دلیل کاهش ارزش سهام تسلا اکنون به ۴۷ میلیارد دلار کاهش یافته است. اخبار مربوط به تحویل کمتر خودرو های الکتریکی به مشتریان و افزایش رقابت چین، باعث شد تا سهام این شرکت از ابتدای سال ۲۰۲۴ حدود ۳۷ درصد کاهش یابد.

رأی به تصویب مجدد در جلسه‌ی سالانه‌ی سهام‌داران تسلا در ۱۳ ژوئن (۲۴ خرداد) صادر خواهد شد. همچنین، این شرکت از سهام‌داران می‌خواهد که انتقال تسلا از ایالت دلاور به تگزاس را تأیید کنند و جیمز مرداک و کیمبال ماسک، برادر ایلان ماسک را مجدداً به هیئت‌مدیره بازگردانند.

پرداخت پاداش به ایلان ماسک در حالی صورت می‌گیرد که تسلا اعلام کرد ۱۰ درصد از نیروهای خود (حدود ۱۴ هزار کارمند) را اخراج می‌کند. این شرکت برای فروش خودروهای قدیمی خود با مشکل مواجه بوده و در بیشتر بازارها، به‌ویژه چین، با رقابت فزاینده‌ای مواجه است.

۲۲۷۲۲۷