فوری / شانس دوباره برای ثبت نام خودرو فراهم شد + جزییات

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

مدیر سامانه یکپارچه خودرو گفت: سامانه یکپارچه عرضه خودرو شهریور امسال برای متقاضیانی که در دور دوم خودرویی به آنها تخصیص نیافته است، باز می‌شود تا دوباره نسبت به انتخاب خودرو اقدام کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مهدی تقدسی اظهار داشت: به ۹۷ درصد از افرادی که در مرحله دوم عرضه خودرو در سامانه یکپارچه عرضه ثبت نام خودروهای نام نویسی کردند طبق زمان بندی و براساس برنامه تولید خودروسازان داخلی خودرو تخصیص داده شده و براساس نوبت معین شده به این متقاضیان تا پایان سال ۱۴۰۳ خودرو داده می شود. 

* سامانه یکپارچه برای متقاضیان مرحله دوم که خودرو نگرفته‌‌اند باز می‌شود

مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو افزود: با توجه به ظرفیت جذب نشده خودروسازان و همچنین محصولات جدید در شهریور ماه برای ۳ درصد باقیمانده (افراد متقاضیان مرحله دوم) که خودروی به آنها تخصیص داده نشده، ضمن حفظ اولویت آنها امکان انتخاب خودروی جدید فراهم می شود. 

وی بیان داشت: در واقع در شهریور ماه، سامانه یکپارچه عرضه خودرو برای ۳ درصدی که در دور دوم عرضه یکپارچه در نوبت تحویل خودرو قرار نگرفته‌اند باز می‌شود و در قالب طرحی با عنوان «طرح جایگزین» متقاضیانی که در دور دوم خودرویی نگرفته‌اند می‌توانند خودروی خود را در سامانه انتخاب کنند و در نوبت تحویل خودرو قرار گیرند. 

مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو بیان داشت: از آنجا که این متقاضیان ۳ درصد باقیمانده در دور دوم هستند که قبلا فرآیند ثبت‌نام دور دوم را طی کرده‌اند و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را  نیز نزد بانک بلوکه کرده بودند بنابراین با فراهم شدن فرصت انتخاب خودرو در «طرح جایگزین» فرصت دوباره‌ای برای انتخاب خودرو به آنها داده می‌شود و نیازی نیست که دوباره پولی را در نزد بانک بلوکه کنند. 

تقدسی بیان داشت: همچنین به همه متقاضیان خودروی طرح جوانی جمعیت و طرح خودروی فرسوده در سال ۱۴۰۲ خودرو تخصیص داده شد که در موضوع متقاضیان طرح خودروی فرسوده طی هفته جاری نتیجه پالایش مشخص و بر روی سامانه اعلام می شود. 

وی اظهار داشت: برخی از خودروها مانند کوییک اس و  X22ProIE همه سفارش‌های متقاضیان را پوشش دادند و برخی از محصولاتی که تقاضای بالایی داشتند مانند شاهین و FMC-SX5  تاریخ تحویلشان به ۱۴۰۳ موکول شده است. 

* دور سوم عرضه یکپارچه خودرو برگزار می‌شود

مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو درباره زمان برگزاری دور سوم عرضه یکپارچه خودرو بیان داشت: هنوز زمان آن مشخص نشده است، فعلا باید خودروسازان برنامه تولیدشان را اعلام کنند و پس از بررسی‌های لازم زمان اجرای دور سوم عرضه یکپارچه خودرو نیز اعلام می‌شود.