آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان/ ثبت رکوردی جدید از بیت‌کوین

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) : بیت‌کوین بیش از ۱۲ میلیون کتیبه اردینالز را ثبت کرد و استخراج‌کنندگان ۴۶ میلیون دلار با کاهش ارزش بازار توکن BRC۲۰ سود کردند.

کریپتوکارنسی: توکن BRC۲۰، توکنی است که روی بلاک‌چین بیت‌کوین از طریق پروتکل اردینال ساخته شده و امکان صدور و انتقال توکن‌های قابل تعویض را فراهم می‌کند. این استاندارد در مارس ۲۰۲۳ برای ذخیره تصاویر، متن، کلیپ‌های صوتی و موارد دیگر در تراکنش‌های کوچک بیت‌کوین ایجاد شد.

بر اساس آخرین آمار، بیش از ۱۲ میلیون کتیبه اردینالز مرتبط با بلاک چین بیت‌کوین وجود دارد که تعداد فعلی به ۱۲میلیون و۴۹۴هزار و ۶۹۵ کتیبه رسیده است. این روند پایدار منجر به جمع‌آوری بیش از ۳۰۰هزار تراکنش تایید نشده مستند شده توسط سایت mempool.space شده است.

ماینرهای بیت‌کوین این نوع تراکنش‌ها همچنین نقل و انتقالات مالی سنتی را در روز شنبه تایید کردند و در مجموع ۱۷۳۷.۵۰ بیت‌کوین به ارزش ۴۶.۱۰ میلیون دلار از کتیبه‌ها جمع‌آوری کردند. سه روز پیش، در ۱۵ ژوئن، تعداد کل کتیبه‌های اردینالز از مرز ۱۲ میلیون گذشت.

در حالی که تعداد کتیبه‌های اردینالز همچنان در حال افزایش است، اقتصاد BRC۲۰ کاهش قابل توجهی در ارزش داشته است. داده‌های موجود نشان می‌دهد که در حال حاضر ۳۴هزار و۲۹۶ توکن BRC۲۰ به ارزش ۱۴۱.۹۷ میلیون دلار وجود دارد.

حجم معاملات BRC۲۰ در ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۲۵.۵۱ میلیون دلار بوده است. چندی پیش، این اقتصاد رمز ارز مبتنی بر بیت‌کوین نزدیک به نیم میلیارد دلار ارزش داشت با این حال، رکود اخیر در بازار کریپتو به طور قابل توجهی بر ارزش چندین توکن برتر BRC۲۰ تاثیر گذاشته است.

علیرغم کاهش قابل توجه ارزش بازار BRC۲۰ در این ماه، تعداد توکن‌های BRC۲۰ رشد قابل توجهی را تجربه کردند و از سوم ژوئن بیش از ۳۸ درصد افزایش یافتند. فروش توکن‌های غیرقابل معاوضه مبتنی بر بیت‌کوین (NFT) در هفته گذشته بیش از ۲۲ درصد کاهش یافته و مجموعا ۲۱.۴۹ میلیون دلار فروش داشته است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۰۷ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۳۴ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۸.۱۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰.۷۱ میلیارد دلار است که ۱۲.۰۱ درصد کاهش  داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱.۳۹ میلیارد دلار است که ۶.۷۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۱۹.۱۷ میلیارد دلار است که ۹۲.۵۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۰۵ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۶ هزار و ۴۰۹.۱۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۴ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۲۲ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۷۲۴.۶۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۷۴ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۴۳.۷۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۷.۶۲ درصد افزایش

۵- یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد افزایش

۶-  ریپل

قیمت: ۰.۴۸۹۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۶۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۴.۷۴ درصد کاهش

۷-  کاردانو

قیمت: ۰.۲۶۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۲۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۳۷ درصد کاهش

۸ – دوج کوین

قیمت: ۰.۰۶۲۰۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۹  درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۲۲ درصد افزایش

۹-  سولانا

قیمت: ۱۵.۵۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۵۹ درصد افزایش

۱۰ – پولکا دوت

قیمت: ۴.۵۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۰۱  درصد افزایش