چرا تحویل برخی از خودروها در سامانه یکپارچه به ۱۴۰۳ موکول شد؟

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو با بیان اینکه احتمال می‌دهیم تعداد انصراف دهندگان از مرحله دوم قابل توجه باشد، دلایل موکول شدن تحویل برخی از خودروها به سال ۱۴۰۳ را تشریح کرد.

به گزارش بازتاب اقتصاد به نقل از مهر، مهدی تقدسی در مورد نحوه انصراف متقاضیان از مرحله دوم طرح یکپارچه فروش خودرو، اظهار داشت: متقاضیان با مراجعه به پروفایل خود در سامانه یکپارچه فروش خودرو و انتخاب گزینه انصراف در حساب کاربری، می‌توانند انصراف خود را از این مرحله نهایی کنند.

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو افزود: هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد زمان و نحوه برگزاری مرحله سوم عرضه خودرو نهایی نشده منتهی اگر متقاضیان قصد شرکت در مرحله سوم را دارند باید ابتدا از مرحله دوم انصراف دهند.

برگزاری طرح جایگزین در شهریور ماه

وی در مورد برخی از اخبار درباره عرضه ۴ خودروی جدید در مرحله سوم، تصریح کرد: صحبتی در مورد مرحله سوم نکردیم بلکه اعلام شد که طرح جایگزین در شهریورماه برگزار خواهد شد که خودروهای عرضه شده نیز در همان زمان اعلام می‌شوند.

مرحله سوم احتمال زیاد برگزار می‌شود

تقدسی در خصوص اینکه با توجه به نوبت دهی برخی از خودروها در سال ۱۴۰۳، آیا مرحله سوم برگزار می‌شود یا خیر، گفت: مرحله سوم به احتمال زیاد برگزار می‌شود زیرا فقط تحویل برخی از خودروها به سال ۱۴۰۳ موکول شده و حتی برای سال ۱۴۰۲ نیز خودروسازان در برخی از محصولات خود ظرفیت خالی دارند اما مردم آنها را انتخاب نکردند. بنابراین نباید گفت ظرفیت خودروسازان تکمیل شده و دیگر نمی‌توان مرحله سوم را برگزار کرد.

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو اضافه کرد: برخی از محصولات به دلیل اختلاف قیمتی که با بازار دارند پرتقاضا هستند به همین دلیل نیز تحویل آنها به سال ۱۴۰۳ موکول شده است.

وی گفت: ۵۰ درصد از متقاضیان خرید خودروهای خودروسازان خصوصی در مرحله نخست انصراف دادند بنابراین ظرفیتشان خالی ماند. برای مرحله دوم هم احتمال می‌دهیم که تعداد انصراف دهندگان قابل توجه باشد.