نارضایتی خودروساز و بلاتکلیفی خریدار نتیجه مصوبات شورای رقابت است

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

یک نماینده مجلس با انتقاد نسبت به تصمیمات شورای رقابت گفت: نگاه دستوری شورای رقابت به خودرو نارضایتی خودروسازان و بلاتکلیفی خریداران را به دنبال داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، احمد علیرضا بیگی در مورد تصمیمات شورای رقابت در حوزه خودرو بیان داشت: طی ماه‌های اخیر شاهد اقدامات شورای رقابت از جمله ادامه نگاه دستوری به قیمت‌ها بودیم که مجموعه این اقدامات، نارضایتی خودروسازان و بلاتکلیفی خریداران را به دنبال داشته است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور با انتقاد از شیوه فروش و مصوبات شورای رقابت بیان داشت: دولت نمی‌خواهد بازار خودرو را از دست دهد و اجرای طرح واریز و مسدود کردن پول‌های مردم تا تحویل خودرو در زمستان ۱۴۰۳ تصمیم مردودی است که مورد تأیید نیست چون برآوردهای ما و نگاه‌های کارشناسی حکایت از آن دارد که امکان تأمین این تعداد خودرو در کشور برای تحویل به متقاضیان وجود ندارد.

علیرضا بیگی افزود: ما در مجلس مصمم هستیم که در بازار عرضه خودرو اتفاقاتی رخ دهد و امکان رقابت در این حوزه شکل گیرد.

نماینده مردم تبریز بیان داشت: کارکردهای دولت در حوزه عرضه خودرو و تعرفه‌ای که برای واردات خودرو دست دوم تعیین کرده عملاً نشان می‌دهد که خواهان واردات خودرو نیست.

وی تصریح کرد: انتظار داریم که دولت منطقی و معقول با بازار خودرو و بحث واردات روبه رو شود، ضمن اینکه متوجه محدودیت‌های ارزی دولت هستیم اما شرایط باید به گونه‌ای مدیریت شود که شیوه عرضه خودرو اصلاح شده، تقاضای واردات خودرو به بازار ارز آسیب وارد نکند و در نهایت حقوق مردم رعایت شود.