رکوردزنی بانک سپه در اعطای تسهیلات به مدیران

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) : طبق قانون بودجه سال 1402 حدودا 30 هزار و 853 میلیارد تومان مانده تسهیلات به مدیران و کارمندان بانک سپه بوده و بالاترین رکورد را در این مدت در قیاس با سایر بانک ها به ثبت رسانده است.

مانده تسهیلات‌دهی بانک‌ها به مدیران و کارمندان خود به تازگی از سوی بانک مرکزی منتشر شده است. آمارهای این نهاد نشان می‌دهد این رقم برابر با ۱۶۱ هزار و ۳۳۲ میلیارد تومان بوده است. براساس داده های تفکیکی مشاهده می شود سهم بانک سپه بالاترین حد را میان سایرین داشته و معادل با ۳۰ همت محاسبه شده است.

بانک سپه رکورد زد

در آخرین گزارشی که بانک مرکزی به تازگی آن را منتشر کرده مشاهده می شود حجم تسهیلات دهی در بانک های مختلف به کارمندان خود، متغیر بوده است.

در همین رابطه داده های مختلف نشان می دهد در کشور در مجموع ۱۶۱ هزارو ۳۳۱ میلیارد تومان تسهیلات به کار مندان و مدیران بانک ها تعلق گرفته است. در این میان سهم بانک سپه در صدر است.

سهم ۱۹ درصدی بانک سپه در اعطای تسهیلات به مدیران

در مدت معلوم که بانک مرکزی در آن داده های تسهیلات بانکی را منتشر کرده مشاهده می شود طبق قانون بودجه سال ۱۴۰۲ حدودا ۳۰ هزار و ۸۵۳ میلیارد تومان مانده تسهیلات به مدیران و کارمندان بانک سپه بوده و بالاترین رکورد را در این مدت در قیاس با سایر بانک ها به ثبت رسانده است.

در ادامه بانک ملی دومین رکورد را ثبت کرده و حجم تسهیلات دهی در آن برابر با ۲۴ هزار و ۹۱۰ میلیارد تومان بوده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد سهم بانک سپه از کل تسهیلات اعطا شده در این مدت حدودا ۱۹٫۱ درصد کل بوده است. این سهم در بانک ملی برابر با ۱۵٫۴ درصد به ثبت رسیده است. پس از ثبت ۱۰ درصدی سهم بانک صادرات در اعطای تسهیلات بانکی به مدیران خود مشاهده می‌شود مابقی بانک‌ها سهم پایین‌تری را رقم زده‌اند. در مقابل بانک مشترک ایران و ونزوئلا با ۵۵ میلیارد تومان کمترین سهم را داشته است.

تسهیلات بانکی