قیمت یورو امروز ۲۷ آذر ماه ۱۴۰۲ در بازار

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) : قیمت امروز یورو، برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به قیمت یورو وارد سایت اقتصادآنلاین شوید.

در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۵۴۹۶۶ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۵۱۱ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۵۴۴۵۵ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۵۶۵۲ تومان برای خرید و ۴۶۱۱۳ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۶۰۱۳تعیین کردند.

قیمت یورو در بازار آزاد آذر ماه
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
هفته اول آذر ۵۴۷۳۲ ۵۴۸۱۳
هفته دوم آذر ۵۵۱۶۷ ۵۵۰۶۰ ۵۵۲۷۸ ۵۵۱۹۲ ۵۵۶۸۲ ۵۵۴۵۶
هفته سوم آذر ۵۵۴۵۲ ۵۵۰۴۰ ۵۴۷۹۹ ۵۴۵۵۰ ۵۴۴۲۵ ۵۴۴۴۱
هفته چهارم آذر ۵۴۵۰۶ ۵۴۴۹۲ ۵۴۴۸۵ ۵۴۴۱۷ ۵۴۴۰۹ ۵۴۴۵۵
هفته پنجم آذر ۵۴۹۶۶

قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۵۴  هزار و ۹۶۶ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۵۱۱ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته افزایش یافت. روز گذشته یورو با اندکی نوسانات کاهشی ، در بازار آزاد تهران ۵۴۴۵۵ قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با افزایش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۶ هزار و ۱۳ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۱ هزار و ۹۲۱ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو  ۴۵ هزار و ۸۹۶ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۱ هزار و ۸۳۰ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۵  هزار و ۶۵۲ برای خرید و ۴۶ هزار و ۱۱۳ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته افزایش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۵ هزار و ۴۳۷ برای خرید و ۴۶ هزار و ۱۳ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند.  با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.