واگذاری محدوده‌های معدنی به سرمایه گذاران توانمند؛ در اولویت خراسان جنوبی

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) : استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: برنامه استان این است که محدوده‌های معدنی به منظور بهره برداری به سرمایه گذاران توانمند و دارای صلاحیت واگذار شود.

استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: برنامه استان این است که محدوده‌های معدنی به منظور بهره برداری به سرمایه گذاران توانمند و دارای صلاحیت واگذار شود.

جواد قناعت، روز سه شنبه ۳۰ خرداد در دیدار مدیرعامل گروه توسعه معادن و صنایع معدنی سیلک، اظهار کرد: موضوع واگذاری محدوده‌های معدنی به سرمایه گذاران دارای صلاحیت و توان اجرایی لازم، ضابطه قانونی بوده و در استان هم با جدیت دنبال می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های معدنی غنی استان، تصریح کرد: ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه صنایع فرآوری معدنی در راستای جلوگیری از خام فروشی از اولویت‌های استان است که توجه به این موضوع، از دلالی و واسطه گری جلوگیری می‌کند.

استاندار از پیشینه فعالیتی این هلدینگ اقتصادی گفت و اظهار کرد: طی جلساتی با محوریت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و بررسی‌های میدانی، شرایط به منظور توسعه فعالیت‌های این شرکت در استان فراهم شود.

قناعت به ظرفیت‌های کشاورزی استان اشاره کرد و ادامه داد: از تجربه گروه توسعه معادن و صنایع معدنی سیلک در ایجاد شهر هوشمند کشاورزی نیز باید در راستای ایجاد ارزش افزوده در محصولات کشاورزی استان استفاده شود.

محمدی، مدیرعامل گروه توسعه معادن و صنایع معدنی سیلک، ضمن ارائه گزارش جامعی از وضعیت فعالیت این مجموعه در استان به تشریح موانع موجود در مسیر کار پرداخت.

وی درخصوص توسعه سرمایه گذاری‌های مجموعه در استان خراسان جنوبی قول مساعد داد.

گفتنی است؛ این دیدار با حضور مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری، فرمانداران شهرستان‌های نهبندان، طبس، سرایان و بشرویه و سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت همراه بود.