واکنش ناامیدانه مادر ایلان ماسک به مبارزه در قفس پسرش با مارک زاکربرگ

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

دیجیاتو نوشت: در چند روز گذشته خبر عجیب‌وغریبی منتشر شد که در آن، ایلان ماسک، مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا را به «مبارزه در قفس» دعوت کرد و درخواست او توسط زاکربرگ پذیرفته شد. حالا «می ماسک»، مادر ایلان درخواست کرده که این موضوع را ادامه ندهند.

«لکس فریدمن»، دانشمند رایانه، محقق هوش مصنوعی و پادکستر روسی-آمریکایی در توییت جدیدی با اشاره به موضوع مبارزه بین ماسک و زاکربرگ، نوشت: «یک مبارزه جیو جیتسو بین زاک و ایلان قطعا ماجرای سرگرم‌کننده‌ای خواهد داشت. کاملاً برای آن آماده هستم». می ماسک در پاسخ به این توییت با دو ایموجی چهره عصبانی نوشت: «این مسابقه را ادامه ندهید!».

نکته قابل‌توجه اینکه خود ایلان ماسک نیز به توییت فریدمن پاسخ داده و نوشت: «برای یک مسابقه کاملاً MMA [هنرهای رزمی ترکیبی] آماده باش».

با این حال، مادر ایلان بارها در توییت‌های خود، مخالفت خود نسبت به این مبارزه را نشان داده است. او در توییت دیگری خطاب به ایلان گفت: «شوخی نمی‌کنم. فقط با کلمات با یکدیگر مبارزه کنید. در صندلی‌های راحتی خود با فاصله ۱ متری. بامزه‌ترین فرد نیز برنده مسابقه می‌شود.»

مدیرعامل OpenAI تماشاچی ویژه مسابقه بین ماسک و زاکربرگ

در مقابل، این مسابقه یک حامی بزرگ نیز داشته است! «سم آلتمن»، مدیرعامل شرکت هوش مصنوعی OpenAI اخیراً به بلومبرگ گفت که هرچند فکر نمی‌کند ماسک یک درگیری فیزیکی را قبول کند، اما «اگر او و زاک واقعاً این کار را انجام دهند، به‌عنوان تماشاچی حضور خواهم داشت».

آلتمن و ماسک در سال ۲۰۱۵ به‌عنوان بخشی از یک گروه، شرکت OpenAI سازنده ChatGPT را تأسیس کردند. سپس در سال ۲۰۱۸، ماسک از هیئت مدیره آن کناره‌گیری کرد و از آن زمان، این دو به شیوه‌های مختلفی با یکدیگر مخالفت کرده‌اند.

هرچند ماجرای درگیری فیزیکی بین ماسک و زاکربرگ، یک شوخی به‌نظر می‌رسد، اما سخنگوی متا گفته بود که مدیرعامل این شرکت هیچ شوخی ندارد! البته هنوز هیچ تاریخی برای مبارزه اعلام نشده و ایلان ماسک فقط با اشاره به «هشت ضلعی وگاس» که یکی از رینگ‌های مسابقات قهرمانی UFC است، مکانی را برای مبارزه تعیین کرده بود. البته در نهایت، تمام ماجرای ممکن است یک حاشیه داغ برای کاربران توییتر باشد.

۵۸۵۸