ببینید تایتان چگونه در زیر آب مچاله شد/ فیلم

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

زیردریایی تایتان متعلق به شرکت OceanGate همراه با ۵ سرنشین روز یکشنبه برای بازدید از لاشه تایتانیک به‌سمت این کشتی حرکت کردند، اما مدت کوتاهی پس از حرکت، زیردریایی گردشگران تایتانیک ناپدید شد. حالا شرکت OceanGate و همچنین گارد ساحلی آمریکا مرگ این ۵ نفر را تأیید کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جستجوی چهار روزه برای یافتن زیردریایی گم شده تایتان به پایان غم انگیزی رسیده است. گزارش‌ها تایید کرده‌اند که کشتی در مرحله‌ای در طول سفر خود به سمت کشتی غرق شده تایتانیک در معرض “انفجار فاجعه‌بار” قرار گرفته است که هر پنج مسافر را فوراً می‌کشد.

به گفته مقامات، یک سری زباله متشکل از “پنج قطعه اصلی مختلف” از بخش‌های مختلف شناور در کف دریا در حدود ۵۰۰ متر دورتر از تایتانیک پیدا شد. این یافته‌ها با اخبار قبلی همخوانی دارد که نشان می‌داد صدایی «مطابق با انفجار» توسط نیروی دریایی ایالات متحده در همان روزی که تایتان شروع به حرکت کرد، شناسایی شد.

تایتان یک زیردریایی کوچک متعلق به شرکت OceanGate Expeditions است که گردشگران را با دریافت مبلغ ۲۵۰ هزار دلار، به بازدید لاشه کشتی تایتانیک می‌برد. اما این‌بار ۵ سرنشین این زیردریایی، «استاکتون راش»، مدیرعامل OceanGate و افسر سابق نیروی دریایی فرانسه، «پل-هنری نارژوله»، متخصص دریانوردی، «شاهزاده داوود»، تاجر پاکستانی-بریتانیایی به‌همراه پسرش، «سلیمان» و «هامیش هاردینگ» که نفر آخر پیش‌تر با راکت بلو اوریجین به فضا هم رفته بود، جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته گارد ساحلی آمریکا، سرنشینان این زیردریایی بر اثر درون‌پاشی جان خود را از دست داده‌اند؛ درحقیقت تایتان بر اثر فشار آب از سمت بیرون، مچاله و به‌سمت درون منفجر شده است.

۲۲۷۲۲۷