ثروتمندترین فرد جهان در این خانه زندگی می‌کند! / عکس

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

دیجیاتو نوشت: چند وقتی می‌شود که خانه‌های کوچک و ماژولار در برخی کشورها محبوبیت پیدا کرده‌اند و حتی ثروتمندترین فرد جهان نیز چنین خانه‌ای دارد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و ثروتمندترین فرد دنیا، قبلاً در یک پادکست گفته بود که صاحب یک خانه ماژولار ۳۴ متری Boxabl در تگزاس با قیمت ۵۰ هزار دلار است. اما طراحی خانه‌های Boxabl چگونه است و چه ویژگی‌هایی دارند؟

بیشتر بخوانید:‌ 

ایلان ماسک از خانه ساخته‌شده توسط استارتاپ Boxabl به‌طور موقت استفاده می‌کند و نه به‌عنوان خانه دائمی‌اش. بااین‌حال اقامت ثروتمندترین فرد دنیا در یک خانه کوچک با قیمتی فوق‌العاده پایین (برای فردی مانند ایلان ماسک)، جالب‌توجه است.

خانه ۳۴ متری ایلان ماسک

خانه ماژولار Boxabl که با نام Casita شناخته می‌شود، یک خانه پیش‌ساخته با متراژ ۳۴ متر مربع و قیمت ۴۹,۵۰۰ دلار است. در اواخر ۲۰۲۱، این استارتاپ اعلام کرد که یک خانه Casita را در بوکا چیکا، تگزاس برای یک مشتری با هویت فوق‌محرمانه نصب کرده است. بوکا چیکا محل پرتاب راکت‌های اسپیس‌ایکس است.

باید به این موضوع اشاره کنیم که عکس‌های این مطلب به‌طور مستقیم خانه ایلان ماسک را نشان نمی‌دهند، بلکه خانه‌ای مشابه خانه مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ایکس را مشاهده می‌کنید. درحقیقت با خانه Casita که ایلان ماسک صاحب یکی از آن‌هاست و به‌طور موقت از آن استفاده می‌کند، آشنا می‌شوید.

ثروتمندترین فرد جهان در این خانه زندگی می‌کند! / عکس

یک تصویر در گذشته، تحویل خانه Casita توسط Boxabl به اسپیس‌ایکس را در فاصله ۵۶۰ کیلومتری کارخانه گیگافکتوری تسلا نشان می‌داد. اگرچه این استارتاپ به‌طور مستقیم خرید این خانه توسط ماسک و یا اینکه او در این خانه زندگی می‌کند را تأیید نکرده، اما به شایعات مبتنی بر آن تمایل نشان داده است.

ماسک ابتدا زندگی در چنین خانه کوچکی را رد کرد و گفت به‌جای آن، در یک خانه کوچک دیگر در جنوب تگزاس زندگی می‌کند. اما در ژوئیه ۲۰۲۲، ثروتمندترین فرد دنیا تأیید کرد که صاحب یکی از خانه‌های Boxabl است و از آن به‌عنوان مهمانسرا یا یک خانه موقت استفاده می‌کند. او همچنین گفت که در آن جشن تولد گرفته است.

ساخت خانه Casita

تقریباً تمام بخش‌های Casita ازجمله آشپزخانه، دستشویی و حمام، سیستم لوله‌کشی و همچنین سیستم تهویه در کارخانه تکمیل می‌شوند و سپس در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. بنابراین زمانی که Casita به مقصد می‌رسد، باید تنها چند ساعت را صرف خارج‌کردن آن از بسته‌اش کند و سپس آن را روی زمین نصب نماید. Casita با فولاد، بتن، فوم عایق و صفحات چندلایه ساخته می‌شود؛ بنابراین به اندازه‌ای قوی است که در برابر طوفان، برف و سیل مقاومت کند.

بیشتر بخوانید: 

می‌توان به‌جای یک ساختمان پیش‌ساخته عادی، ساختمان‌های ۶ در ۶ متر را به یکدیگر متصل کرد تا یک ساختمان بزرگ‌تر در اختیار مشتری قرار بگیرد. البته Boxabl در آینده خانه‌های بزرگ‌تری می‌سازد و دیگر نیازی به قراردادن واحدهای کوچک‌تر روی یکدیگر وجود ندارد.

باید به این موضوع اشاره کنیم که درحال‌حاضر ۱۲۰ هزار مشتری با پرداخت مبلغی، در لیست انتظار دریافت این خانه قرار دارند و البته اکثر آن‌ها بیش از یک واحد می‌خواهند. یکی از دلایل افزایش تقاضا برای این خانه‌ها، ظاهراً به شایعه خرید آن توسط اسپیس‌ایکس و ایلان ماسک مربوط می‌شود. ارزش پول‌های پرداخت‌شده به Boxabl برای رزرو این خانه‌ها به بیش از ۱ میلیارد دلار می‌رسد.

۵۸۵۸