وزیر ارتباطات خبر داد:

حضور ۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در پیام‌رسان‌های داخلی

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) : وزیر ارتباطات گفت: بر اساس داشبورد فایربیس گوگل اکنون بیش از ۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در پیام‌رسان‌های داخلی حضور دارند و از خدمات و سرویس‌ها استفاده می‌کنند.

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع کارکنان و مدیران روابط عمومی‌های وزارت ارتباطات، شرکت ها و سازمان‌های تابعه به اهمیت روایت اول رسانه ای اشاره کرد و از مجموعه روابط عمومی های خواست که در لحظه پاسخگوی سوالات، شبهات و ابهامات مردم باشند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه همایش روابط عمومی های وزارت ارتباطات، شرکت ها و سازمان های تابعه با اشاره به اینکه روابط عمومی ها زبان گویای وزارتخانه هستند، گفت: به همین منظور و برای پاسخگویی بهتر باید نسبت به اقدامات و کارهای انجام شده اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشند.

وی به برخی از اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم اشاره و به شبکه ملی اطلاعات به عنوان یکی از کلان پروژه های این وزارتخانه پرداخت و افزود: شبکه ملی اطلاعات به عنوان یک زیرساخت پرسرعت و امن در گستره جغرافیای سرزمینی ایران از سال‌های گذشته آغاز شده و تا دولت سیزدهم حدود ۲۳ درصد پیشرفت داشته و بر اساس اعلام مرکز ملی فضای مجازی تا بهمن سال گذشته به ۵۷ درصد رسیده و تاکنون نیز به حدود ۶۲ درصد پیشرفت کار منجر شده و تا ان شالله طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال جاری نیز این رقم به ۷۵ درصد خواهد رسید.

وی به پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها به عنوان یکی دیگر از کلان پروژه های وزارت ارتباطات اشاره کرد و افزود: این پروژه نیاز کشور در دهه های آینده در حوزه ارتباطات را مرتفع می کند و کاری است که تمام کشورهای پیشرفته در دنیا نیز انجام داده و یا در حال انجامند.

زارع پور تصریح کرد: پروژه FTTx تا پایان سال در تمامی شهرها آغاز می شود و کار بزرگی است که می تواند در مردم امید ایجاد کند و به همین دلیلی باید شروع و پایان این کار در هر شهر به تصویر کشیده شود.

وی توسعه ارتباطات روستایی را نیز یکی دیگر از اولویت های این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: تاکنون و در دولت سیزدهم حدود ۴۱۰۰ روستای بالای بیست خانوار به اینترنت پرسرعت متصل شده اند که باید به صورت مناسب برای مردم انعکاس داده شود.

زارع پور تصریح کرد: برای پیگیری و انعکاس این اقدامات هر روستا می تواند به عنوان یک سوژه مطرح شود که با پوشش اینترنت چه اتفاقاتی در روستا افتاده است.

وزیر ارتباطات حمایت و تقویت پیامرسان های داخلی را یکی دیگر از اقدامات دوره جدید در وزارت ارتباطات اعلام کرد و گفت: در حال حاضر بر اساس داشبورد فایربیس گوگل بیش از ۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در پیام رسان های داخلی حضور دارند و از خدمات و سرویس ها استفاده می کنند.

زارع پور درباره اهمیت داده های دیجیتال و پلتفرم های بومی نیز گفت: اگر کشوری در دنیای دیجیتال آینده دارایی های دیجیتال نداشته باشد حکمرانی آن کشور در اختیار دیگران قرار می گیرد و مستعمره دیجیتالی کشورهای دیگر می شود.

وی به دستاوردهای فضایی در دولت سیزدهم نیز اشاره ای کرد و افزود: در این دوره کوتاه دولت سیزدهم ۷ پرتاب فضایی عملیاتی و تحقیقاتی داشتیم که سابقه نداشته است و امسال نیز پرتابهای دیگری برنامه ریزی شده است.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: برای اولین بار ما هم اکنون می توانیم به وسیله ماهواره های خود، تصاویر رنگی از هر جای دنیا با دقت یک متر داشته باشیم.

وی دولت هوشمند و پنجره ملی خدمات دولت هوشمند را یکی دیگر از اقدامات این وزارتخانه اعلام کرد و افزود: بسیاری از خدمات دولت هم اکنون از طریق این پنجره در دسترس مردم قرار دارد و تا پایان سال نیز تمام خدمات دولتی بر اساس قانون باید در این پنجره ارائه شود.

زارع پور بعد از اشاره به اقدامات انجام شده در وزارت ارتباطات از کارکنان و مدیران روابط عمومی ها خواست نسبت به تبلیغ و ترویج ظرفیت های داخلی در حوزه های مختلف این وزارتخانه اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی با انتقاد از اینکه کارهای انجام شده کمتر معرفی شده است افزود: کار رسانه ای برای یک پروژه بزرگ مهم تر از خود انجام پروژه است چرا که اگر پروژه ای درست تبیین نشود کار هر چقدر بزرگ باشد، دیده نمی شود و مردم بهره آن را نیز نخواند برد.

وزیر ارتباطات پاسخگویی و اطلاع رسانی را حداقل انتظار خود از روابط عمومی عنوان کرد و گفت: شما به عنوان سفیران وزارت ارتباطات در مجامع عمومی و در جمع مردم حضور داشته و پاسخگوی مردم باشید.