ناوگان هوایی چین به موتورهای جدید مجهز می‌شود!

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

خطوط هوایی چین سفارش ۱۷ موتور GEnx-۱B و قطعات یدکی را برای تامین ناوگان رو به رشد هواپیماهای تجاری بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر خود اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هواپیمایی چین، یک شرکت هواپیمایی مستقر در تایوان، از سال ۱۹۹۹ که برای اولین بار ۱۳ هواپیمای بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ با موتور GE CF۶-۸۰C۲ را خریداری کرد، مشتری GE Aerospace بوده‌است. این شرکت در حال حاضر ناوگانی متشکل از ۸۷ هواپیما شامل ۶۶ جت مسافربری و ۲۱ فروند باری را اداره می‌کند.

ناوگان هوایی چین به موتورهای جدید مجهز می‌شود!

GEnx-۱B دو فروند از هر سه هواپیمای ۷۸۷ در حال خدمت را تامین می کند. این موتور همچنین ۱.۴ درصد صرفه جویی در سوخت را برای ماموریت معمولی ۷۸۷ در مقایسه با رقبای خود فراهم می کند که معادل ۳۰۰۰۰۰ دلار در هر هواپیما در سال صرفه جویی در سوخت است. صرفه جویی در سوخت اضافه شده باعث می شود سالانه بیش از ۲ میلیون پوند کمتر CO۲ در هر هواپیما تولید شود.

GEnx که نشان دهنده یک جهش بزرگ به جلو در فناوری نیروی محرکه است، از مواد بادوام سبک وزن و فرآیندهای طراحی پیشرفته برای کاهش وزن، بهبود عملکرد و تعمیر و نگهداری کمتر استفاده می‌کند و آن را به بهترین انتخاب موتور برای پروازهای طولانی مدت تبدیل می‌کند.

منبع: asianaviation

۲۲۷۲۲۷