ظرفیت تولید فولاد در کشور به ۵۵ میلیون تن می‌رسد

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) : مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: در افق ۱۴۰۴ تولید فولاد در کشور ۵۵ میلیون تن هدف‌گذاری شده است که در همین راستا ظرفیت ذوب در استان چهارمحال و بختیاری نیز به ۲ برابر افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: در افق ۱۴۰۴ تولید فولاد در کشور ۵۵ میلیون تن هدف‌گذاری شده است که در همین راستا ظرفیت ذوب در استان چهارمحال و بختیاری نیز به ۲ برابر افزایش پیدا می‌کند.

 محمد آقاجانلو روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری افزود: در حال حاضر ظرفیت تولید فولاد در کشور ۴۷ میلیون تن و ظرفیت ذوب این استان یک میلیون تن است که ۲ درصد تولید فولاد کشور را به خود اختصاص داده است اما با توجه به افق ۱۴۰۴ و برنامه‌های توسعه‌ای که برای این استان پیش‌بینی شده این ظرفیت طی سه سال آینده به ۲ برابر افزایش پیدا می‌کند.

وی دست‌یابی به تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور تا سال ۱۴۰۴ را منوط به تکمیل زنجیره تولید دانست و گفت: اگر چه تحقق این مهم تا حدی به اکتشاف‌های جدید و ظرفیت مواد معدنی استان بستگی دارد اما بنا داریم افزایش کمی تولیدات را متوقف و در حوزه زنجیره ارزش فعالیت‌های خود را تقویت کنیم و با تولید فولادهای آلیاژی نه تنها رونق اشتغال را رقم بزنیم بلکه از ظرفیت‌های صادراتی این بخش نیز بیش از پیش بهره‌گیری شود.

ایمیدرو واحدهای صنعتی راکد را احیا می‌کند

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران احیای واحدهای صنعتی راکد را از دیگر برنامه‌های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) عنوان کرد و گفت: در کنار احیای واحدهای معدنی کوچک مقیاس، این سازمان در نظر دارد نسبت به احیای واحدهای صنعتی راکد نیز ورود کند که این طرح در حل حاضر در دست مشاوره است که در همین راستا این طرح را استان به استان بررسی می‌کنیم و طرح‌های اولویت‌دار را انتخاب و متناسب با هر طرح روش فعال‌سازی آن در نظر گرفته می‌شود.

شرکت ملی فولاد ایران از شرکت‌های اصلی و زیرمجموعه ایمیدرو است که اجرای طرح جامع فولاد از ماموریت‌های این شرکت به شمار می‌آید.

شرکت ملی فولاد همچنین راه اندازی طرح‌های احیای مستقیم و فولادسازی استانی را نیز عهده دار است.