ماجرای جالب سرقت ۲ میلیون دلاری از محصولات اپل

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

زومیت نوشت: شخصی با کلاه‌برداری و پرداخت رشوه، از شرکت حمل‌ونقل محصولات اپل درخواست کرد بار ۲ میلیون دلاری محصولات این شرکت را به آدرس او تحویل دهد.

اپل شرکت بسیار بزرگی است که در ۱۶۷ کشور جهان فعالیت می‌کند. غول فناوری کوپرتینویی وب‌سایت‌ها و فروشگاه‌های فیزیکی مختلفی در کشورهای سرتاسر جهان دارد و نمایندگی‌های مجاز آن در نواحی مختلف به مشتریان خدمات می‌دهند. ناگفته نماند که فعالیت در چنین ابعادی می‌تواند مشکلاتی هم به‌دنبال داشته باشد.

به‌عنوان مثال، اخیراً مشخص شده است که شخصی با پرداخت رشوه، مسیر محموله‌ی ۲ میلیون دلاری اپل تغییر داده و اکنون به انجام این‌کار اعتراف کرده است.

بیشتر بخوانید:

خرده‌فروشان برای عرضه‌ی محصولات اپل باید با این شرکت تماس بگیرند و سفارش خود را ثبت کنند؛ البته شرکتی در هنگ‌کنگ رویکرد متفاوتی در پیش گرفت که به سرقت محموله‌ی ۲ میلیون‌ دلاری محصولاتی منجر شد که از اپل سفارش داده بود.

به‌نوشته‌ی گیزموچاینا، مردی به‌ نام یونگ فو هوو با پرداخت رشوه‌ای ۷۰۰ هزار دلاری به شرکت حمل‌ونقل ویلیام وو از آن‌ها خواست محصولاتی که شرکت هنک‌گنگی سفارش داده است، به‌جای صاحب واقعی به او تحویل دهند. وو این پیشنهاد را پذیرفت و محصولات را به یونگ فو هوو تحویل داد و سپس سندی جعلی برای سلب مسئولیت به شرکت هنگ‌کنگی ارائه داد.

خوشبختانه کلاه‌برداری یونگ فو هوو و ویلیام وو موفقیت‌آمیز نبود؛ چراکه مجریان قانون با اقدام براساس شکایت شرکت سفارش‌دهنده‌ی محصولات اپل، وو را دستگیر کردند.

او در جریان بازجویی خود به حمل‌ونقل بین‌ایالتی اموال مسروقه اعترف کرد و به ۱۰ سال حبس و سه سال آزادی تحت‌نظارت و جریمه‌ی نقدی ۲۵۰ هزار دلاری محکوم شد. وو همچنین موافقت کرد مبلغ ۲ میلیون‌ دلار را به قربانی پرداخت کند؛ اما سرنوشت یونگ فو هوو هنوز مشخص نیست؛ اگرچه گفته می‌شود با حکمی مشابه وو مواجه خواهد شد.

۵۸۵۸