رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران عنوان کرد پیگیری ایجاد برج‌های تخلیه اضطراری گاز در زمان وقوع زلزله احتمالی در تهران

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از پیگیری حل مشکل ایجاد برج‌های تخلیه گاز اضطراری در زمان وقوع زلزله احتمالی در تهران خبر داد.

حجت الاسلام محمد آقامیری در گفت و گو با ایسنا، در مورد سرانجام ایجاد برج‌های تخلیه گاز اضطراری در زمان وقوع زلزله در تهران گفت: در سال ۹۶ سازمان مدیریت بحران مصوبه ای داشت که بر اساس آن اداره گاز باید برج‌های اضطراری تخلیه گاز در مناطق مختلف تهران ایجاد کند که بر همین اساس ۲۳ نقطه در تهران شناسایی شد که می بایست اداره گاز در آنها  برج‌های ۶۰ تا ۸۰ متری برای تخلیه اضطراری گاز باقی مانده در لوله‌ها در زمان زلزله احتمالی ایجاد کند.

وی بیان کرد: با وجود اینکه مصوبه مربوط به سال ۹۶ است؛ اما هنوز اقدامی در این خصوص انجام نشده، بگونه ای که چندی پیش در تذکری خواهان اجرای این مصوبه مهم شدم و در صحن علنی شورای شهر تذکری دادم اما هنوز پاسخی در این رابطه برایم نیامده است.

آقامیری با تاکید بر اینکه قرار بوده در سال ۹۸ ایجاد این برج‌ها تمام شود، اما تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است، گفت: حادثه خبر نمی کند و باید زودتر این برج های اضطراری ایجاد شود. هرچند که حتی اگر همه امکانات و بودجه آماده هم باشد، اجرای این طرح یکسال زمان می برد و پیگیر اجرای این مصوبه هستم.

انتهای پیام