سه نکته کلیدی برای جلوگیری از نابودی باتری موبایل / جزئیات

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

همشهری‌آنلاین نوشت: با سه اشتباه کاربران که می‌توانند دلیل اصلی تخلیه سریع شارژ باتری گوشی‌های اندرویدی باشند، آشنا شوید.

بهتر است از اشتباهاتی که منجر به تخلیه سریع باتری گوشی‌های اندرویدی می‌شود، اجتناب کنید.

سه عامل مهم در تخلیه سریع باتری گوشی

گرمای بیش از حد

داغ شدن بیش از حد برای باتری گوشی اندرویدی شما بسیار مضر است. گرمای بیش از حد می تواند باعث تحلیل رفتن باتری گوشی شود و در نهایت به یک باتری جدید نیاز خواهید داشت. سعی کنید گوشی خود را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید. همچنین می‌توانید با خاموش کردن یا حذف برنامه‌های بدون استفاده که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و کم کردن روشنایی صفحه، از گرم شدن آن جلوگیری کنید.

شارژ خیلی طولانی

به گزارش پی سی مگ، اگر گوشی خود را از حالت شارژ کامل تا زمانی که باتری آن به طور کامل خالی شود، شارژ نکیند و بعد از تخلیه کامل باتری آن را شارژ کنید و این روند را بارها ادامه دهید. باتری «لیتیوم یونی مدرن» گوشی شما خراب می‌شود.

برخلاف تصور رایج، به کاربران گوشی‌های هوشمند توصیه می‌شود قبل از رسیدن به شارژ صفر درصد، گوشی‌های خود را به خوبی شارژ کنند. همچنین نباید گوشی خود را برای مدت طولانی در شارژ بگذارید. اگر قصد دارید عمر باتری را افزایش دهید، سعی کنید تلفن خود را همیشه بین ۳۰ تا ۸۰ درصد شارژ نگه دارید. بسیاری از گوشی های هوشمند محبوب دارای تنظیمات بهینه سازی باتری هستند. این تنظیمات می‌توانند به شما در روند صحیح شارژ کمک کنند.

آنتن دهی بد

اگر در منطقه‌ای هستید که آنتن دهی بدی دارد و در زمان مکالمه یا اتصال به اینترنت، فعالیت گوشی با اختلال روبرو می‌شود، اندروید شما سریع‌تر تخلیه می شود. به این دلیل که باتری در تلاش برای اتصال به گیرنده‌های تلفن همراه سخت‌تر کار می‌کند. اگر می‌توانید، در این مواقع از «وای فای» استفاده کنید.

۵۸۵۸