رشد ۲۰ درصدی مصرف برق صنایع کشور

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

سخنگوی صنعت برق کشور اظهار کرد: میزان مصرف برق صنایع کشور ۲۰ درصد رشد داشته است و توانسته‌ایم تامین برق خوبی برای صنایع داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با بیان این‌که در هفته گذشته میزان مصرف برق در اوج تقاضا ۶۷هزار و ۵۴ مگاوات ثبت شد و اکنون نیز پیش بینی می‌شود که در هفته جاری این عدد به ۶۹ هزار مگاوات برسد، گفت: با همکاری مردم از این پیک نیز عبور خواهیم کرد.

وی با اشاره به وضعیت تامین برق برای صنایع تصریح کرد: میزان رشد مصرف برق صنایع طی چند روز گذشته افزایش یافته و اکنون توانسته‌ایم رشد ۲۰ درصدی مصرف برق توسط صنایع انرژی‌بر را رقم بزنیم.

برای کارگاه‌های صنعتی هیچ محدودیتی قائل نیستیم

سخنگوی صنعت برق کشور اضافه کرد: برای کارگاه‌های صنعتی هیچ محدودیتی قائل نیستیم، برای شهرک‌های صنعتی و مشترکانی که در حد متوسط مصرف دارند تقریبا  ۱۲ ساعت در هفته محدودیت اعمال شده که می‌تواند یک شیفت جبرانی را جایگزین کند. ۳۰۰ واحد بزرگ صنعتی نیز اکنون ۲۰ درصد رشد مصرف دارند.

رجبی مشهدی در خصوص میزان صرفه جویی صورت گرفته پس از اجرای طرح تشویق مشترکان خوش مصرف اظهار کرد: ۳۵ درصد از مشترکان خانگی مشمول پاداش و ۲۲۰ میلیارد تومان پاداش مدیریت مصرف به مشترکان داده شد به گونه‌ای که قبض رایگان برای این دسته از مشترکان صادر و یا بستانکار شدند.

هفت میلیون و ۳۵۰ هزار قبض مشمول پاداش شدند

به گفته وی، از حدود ۲۱ میلیون قبض صادره هفت میلیون و ۳۵۰ هزار قبض مشمول پاداش مدیریت مصرف شده‌اند.

سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به افزایش تقاضای مصرف برق با توجه به افزایش دمای هوا اظهار کرد: با توجه به این‌که مشترکان پرمصرف نیز در صورت کاهش مصرف مشمول پاداش می‌شوند لازم است که به این مهم توجه داشته باشند چرا که اگر رعلایت نکنند تعرفه آنها به صورت پلکانی محاسبه و قبوض سنگینی برای آن‌ها صادر خواهد شد.

انتهای پیام