نشست مدیران نفتی‌ و نانویی با محوریت برنامه “توسعه درون‌زا”

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

با هدف تقویت ظرفیت‌های درونی شرکت‌های نفتی، نشست مشترکی میان مدیران تحقیق و توسعه شرکت‌های صنعت نفت با ستاد نانو برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، روز پنج‌شنبه، ۱۵تیرماه، ستاد توسعه فناوری‌نانو میزبان مدیران تحقیق و توسعه پتروشیمی و پالایشگاه‌های کشور است تا پیرامون تجمیع نیازهای صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی و همچنین شناسایی، رصد، ارزیابی، عارضه‌یابی و توسعه برنامه‌های تحقیق و توسعه شرکت‌های توانمند کشور با هدف تجاری‌سازی محصولات فناوری نانو گفت‌وگو شود.

محوریت این نشست، برنامه توسعه درون‌زا یا رینکست است. این برنامه یکی از برنامه‌های حمایتی کارگروه صنعت ستاد توسعه فناوری‌نانو است که تسهیلات مادی و حمایت‌های معنوی را به صاحبان صنایع ارائه می‌کند تا ریسک ورود به حوزه نانو به طور ویژه در فرایند تحقیق و توسعه برایشان کاهش پیدا کند.

برنامه نشست مدیران بخش تحقیق و توسعه شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاهی به قصد تقویت ظرفیت‌های درونی این شرکت‌ها برگزار می‌شود تا آنها بتوانند با فرایند توسعه و تحقیقات، زایش و نوآوری محصولات نانو محور را از درون مجموعه خود شاهد باشند.

به نقل از ستاد نانو، تجمیع فرصت‌ها و ظرفیت‌ها و بهره‌وری از آنها در تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، تسهیل در استقرار تولید فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور تقویت اکوسیستم فناوری نانو با موضوع حوزه انرژی، حمایت و پشتیبانی از طرح‌ها و موضوعات نانویی شرکت‌های فناور از طریق ایجاد بستر تجاری‌سازی و شناسایی بازار مطمئن و پرورش نیروی انسانی متخصص حوزه فناوری نانو و ایجاد ارتباط مستمر با صنایع نفت از جمله موضوعات این نشست است.

انتهای پیام