سخنگوی صنعت برق: شبکه سراسری برق تحت فشار است/ نیازمند همکاری مردم هستیم

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

سخنگوی صنعت برق کشور از رکوردشکنی مصرف برق خبر داد و گفت: هر چند که تجهیزات در آمادگی کامل هستند اما فشار زیادی روی آن‌ها قرار دارد به همین دلیل نیازمند همکاری مردم برای گذر از این شرایط هستیم.

به‌ گزارش ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه اگر چه پیش‌بینی‌ها تا صبح امروز ۶۹ هزار ۹۵۰ مگاوات مصرف را تایید می‌کرد اما بر اساس اطلاعات به دست آمده و پیش‌بینی سازمان هواشناسی از این هفته میزان تقاضای مصرف از ۷۰ هزار مگاوات نیز خواهد گذشت و پیش‌بینی‌ها این است که عدد ۷۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات را به عنوان رکورد جدیدی ثبت خواهیم کرد.

وی با بیان اگر چه تجهیزات صنعت برق در پایداری و آمادگی کامل بوده اما کاملا تحت فشار قرار دارند، گفت: این شرایط به‌ویژه در استان‌های گرمسیری به علت گرمای هوا و استفاده حداکثری از کولرها بیشتر مشاهده می‌شود، با این حال حتما امکان کاهش مصرف برق به خصوص در ساعت ۱۱ تا ۱۷ وجود دارد و مشترکان می‌توانند علاوه بر کاهش مصرف برق و استفاده از پاداش صرفه جویی در تامین برق مشترکان دیگر نیز به ما کمک کنند.

سخنگوی صنعت برق کشور  در یکی از بخش‌های خبری تلویزیون با بیان اینکه خواهش ما این است که در بخش خانگی، تجاری و اداری میزان مصرف برق کاهش یابد، گفت: در بخش اداری باید اطمینان از خاموش شدن وسایل سرمایشی در ساعت مقرر وجود داشته باشد و از طریق مولدها به ما کمک کنند.

به گفته رجبی مشهدی همکاران ما در آمادگی ۱۰۰ درصدی برای تامین برق هستند اما حتما نیازمند همراهی مردم هستیم تا امروز که یک رکورد در مصرف ثبت می‌شود بتوانیم برق را برای همه مشترکان در سراسر کشور تامین کنیم.

انتهای پیام