پیش بینی قیمت طلا در بازارهای جهانی

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) : قیمت طلا پس از نزول شگفت انگیز شاخص گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی ایالات‌متحده افزایش یافت.

قیمت طلا و نقره در اوایل معاملات روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار در ایالات‌متحده به دنبال افزایش غیرمنتظره‌ ضعیف‌تر از حد انتظار در حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات‌متحده افزایش یافت.

بازار طلا در حال حرکت صعودی است زیرا به نظر می‌رسد شتاب در بازار کار ایالات‌متحده در حال ضعیف شدن و تعداد مشاغل کمتر از حد انتظار ایجاد شده است. اندرو هانتر، معاون اقتصاددان ارشد ایالات‌متحده در کپیتال اکونومیکس گفت که گزارش ضعیف اشتغال مانع از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو نخواهد شد.

طلای اگوست آخرین بار با ۱۶ دلار و ۶۰ سنت افزایش به ۱۹۳۱ دلار و ۳۰ سنت رسید و نقره سپتامبر با ۰.۲۷ دلار افزایش به ۲۳.۱۴ دلار رسید.

بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده در هفته‌ای که گذشت به بالای ۴ درصد رسید که بالاترین میزان از ماه مارس است. بازده ۱۰ ساله در حال حاضر به ۴ درصد رسیده است.

یک روند نزولی قیمت دو ماهه در نمودار روزانه وجود دارد. هدف صعودی بعدی قیمت بولز این است که در معاملات آتی آگوست بالاتر از مقاومت در ۲۰۰۰ دلار بسته شود. هدف بعدی قیمت نزولی کوتاه‌مدت این است که قیمت‌های آتی را به پایین‌تر از پشتیبانی قوی در ۱۹۰۰ دلار برساند.

در مورد قیمت طلا، محققان بر این باورند که ریسک به سمت نزول متمایل می‌شود اما روند صعودی بلندمدت ثابت می‌ماند. البته در حال حاضر، بیشتر در مورد قدرت و ضعف شاخص دلار است که عامل کلیدی تأثیرگذار بر قیمت طلاست.

بر اساس گزارش کیتکو نیوز، قیمت‌ نقره در نمودار روزانه در یک روند نزولی دو ماهه قرار دارند. هدف صعودی بعدی گاوهای نقره‌ای، بستن قیمت‌های آتی سپتامبر بالاتر از مقاومت در اوج ۲۴.۸۳۵ دلار در ژوئن است. هدف بعدی قیمت نزولی، بستن قیمت‌ها زیر سطح حمایت در پایین‌ترین سطح ژوئن ۲۲.۳۴ دلار است. مقاومت اول در بالاترین قیمت این هفته ۲۳.۵۳۵ دلار و سپس در ۲۳.۷۵ دلار مشاهده شد.