پایداری برق تهران، نیازمند همراهی مردم

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: پیش‌بینی می‌شود طی هفته جاری نیاز مصرف برق پایتخت به بیش از ۵۰۰۰ مگاوات برسد و بر این اساس پایداری شبکه برق نیازمند همراهی مشترکان خانگی است.

به گزارش ایسنا، کامبیز ناظریان با بیان این که به دنبال فرارسیدن گرم‌ترین هفته سال جاری، رکورد ۷۱ هزار و ۵۰۰ مگاوات برای نخستین بار در تاریخ صنعت برق کشور ثبت شده است، گفت: مطابق با پیش‌بینی های انجام شده به دلیل افزایش کم‌سابقه دمای هوا، انتظار می‌رود نیاز مصرف برق کلان شهر تهران نیز طی هفته جاری به رقم ۵۳۵۰ مگاوات برسد که تامین این میزان انرژی جز با همراهی مشترکان، امری بسیار دشوار خواهد بود.

وی با قدردانی از همراهی ارزنده شهروندان تهرانی از تمامی مشترکان این شرکت درخواست کرد با توجه به شرایط آب و هوایی هفته جاری، مدیریت و صرفه جویی حداکثری در مصرف برق را به صورت جدی مورد توجه قرار داده و به کارکنان این شرکت که به صورت شبانه روزی در تلاش برای حفظ پایداری شبکه هستند در ارائه خدمات شایسته کمک کنند.

ناظریان با اشاره به اجرای ۱۴۲ برنامه تخصصی در حوزه‌های مختلف به منظور تامین برق مورد نیاز مشترکان این شرکت از سال گذشته خاطرنشان کرد: همواره مهم‌ترین مولفه در مدیریت پیک بار، همراهی مشترکان است و به همین دلیل از مشترکان این شرکت به ویژه مشترکان خانگی درخواست داریم حداکثر صرفه جویی ممکن را در مصرف برق به عمل آورند.

وی خودداری از استفاده همزمان وسایل برقی پرمصرف را در کاهش بار شبکه توزیع برق بسیار موثر دانست و گفت: ضروری است مشترکان تهرانی در هنگام روشن بودن کولرهای گازی اکیدا از روشن کردن همزمان وسایلی همچون جارو برقی، ماشین لباسشویی و اتوکشی البسه خودداری کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران افزود: تنظیم دمای سامانه های سرمایشی بر روی عدد ۲۴ یا ۲۵ درجه سانتیگراد، استفاده از دور کند کولرهای آبی، استفاده از برنامه های شستشوی کوتاه مدت و دمای پایین در ماشین لباسشویی، بستن در اتاق‌های بدون استفاده در زمان روشن بودن سامانه‌های سرمایشی، جایگزینی لامپ‌های کم مصرف با لامپ‌های فوق کم مصرف LED از دیگر راهکارهای موثر در کاهش بار شبکه توزیع برق است.

ناظریان بزرگ تاکید کرد: یکی از موثرترین شیوه های همراهی با صنعت برق کشور استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات ابتدایی صبح یا ساعات پایانی شب است و همکاری مردم در این زمینه‌می تواند نقشی موثر در تامین برق مصرفی مورد نیاز تمامی هموطنان در سراسر کشور داشته باشد.

انتهای پیام