اجاره واحدهای نقلی ولنجک چند؟

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) : در گزارش زیر به بررسی قیمت رهن و اجاره آپارتمان در محدوده ولنجک خواهیم‌ پرداخت.

وِلِنجَک یکی از محله‌های شمال تهران و شمیران است. این محله در کوهپایه‌های قله توچال و در منطقه ۱ شهرداری تهران قرار دارد. ولنجک در شمال به ارتفاعات توچال، از جنوب به بزرگراه پارک وی، از شرق به زعفرانیه و از غرب به محله درکه می‌رسد.

ولنجک از محله‌های خوش آب‌وهوای تهران است و  زندگی در ولنجک برای افرادی که به دنبال هوای پاکیزه و محله‌‌ای آرام هستند، توصیه می‌شود.بوستان‌های متعدد و همجواری با توچال، این محله را به یکی از سرسبزترین منطقه‌های پایتخت تبدیل کرده است. ولنجک همچنین هنوز هم به‌عنوان یک محله بکر شناخته می‌شود. اکثر تهرانی‌ها، این منطقه را محله‌ای خلوت و لوکس می‌دانند.

در گزارش امروز به بررسی قیمت اجاره مسکن در محدوده ولنجک پرداخته ایم.

برای اجاره یک سوییت ۴۵ متری ساخت سال ۱۳۸۵ در محله ولنجک باید ۲۰۰ میلیون رهن و ۱۰ میلیون ماهیانه بپردازید. اجاره یک واحد ۵۰ متری ساخت سال ۱۳۹۷ در محدوده ولنجک ۵۰۰ میلیون رهن و ۱۴ میلیون پرداختی ماهیانه است.

هزینه رهن کامل یک واحد ۶۰ متری در این محله ۱ میلیارد تومان است. برای اجاره یک واحد ۶۵ متری ساحت سال ۱۳۹۰ نیز باید ۳۰۰ میلیون رهن و ماهیانه ۲۵ میلیون کرایه بپردازید.

قیمت اجاره خانه در محدوده ولنجک
محله متراژ (متر) مشخصات سال ساخت رهن (تومان) اجاره (تومان)
ولنجک ۴۵ سوییت، – ۱۳۸۵ ۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۱۰٬۰۰۰٬۰۰۰
ولنجک ۵۰ ۱ خوابه، آسانسور، پارکینگ، انباری ۱۳۹۷ ۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۱۴٬۰۰۰٬۰۰۰
ولنجک ۵۰ ۱ خوابه، انباری ۱۳۸۵ ۱۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۹٬۰۰۰٬۰۰۰
ولنجک ۵۹ ۱ خوابه، آسانسور، پارکینگ، انباری ۱۳۹۰ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۲۱٬۰۰۰٬۰۰۰
ولنجک ۶۰ ۱ خوابه، آسانسور، پارکینگ، انباری ۱۳۸۰ ۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
ولنجک ۶۳ ۱ خوابه، آسانسور، پارکینگ، انباری ۱۳۸۴ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۲۶٬۰۰۰٬۰۰۰
ولنجک ۶۵ ۱ خوابه، آسانسور، پارکینگ، انباری ۱۳۸۵ ۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰
ولنجک ۶۵ ۱ خوابه، آسانسور، پارکینگ، انباری ۱۳۹۰ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ۲۵٬۰۰۰٬۰۰۰

توجه داشته‌ باشید این ارقام براساس واحدهایی است که در شهر تهران برای اجاره گذاشته شده، بازتاب اقتصاد دخل و تصرقی در قیمت ها ندارد و نرخ ها ذکر شده قطعا به طور دقیق قیمت مسکن در محله‌های یاد شده را تبیین نمی‌کند. قیمت اجاره مسکن در هر منطقه مطابق با سن بنا، امکانات واحد، کوچه و خیابان، شرایط مالک و فروشنده و… متفاوت خواهد بود.