آب امانت نسل‌های آینده است درست مصرف کنیم!

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

ایسنا/البرز مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز با تأکید بر اهمیت فرهنگسازی مدیریت مصرف آب و ایجاد حساسیت در خصوص این موضوع در میان اقشار مختلف جامعه، گفت: منابع آب صرفاً متعلق به ما نیست و باید برای نسل‌های آینده هم حفظ شود.

داوود نجفیان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه یکی از راه‌های مدیریت درست و کاهش مصرف آب ایجاد آگاهی و حساسیت عمومی درباره آب است، گفت: این آگاهی و فرهنگسازی باید از سنین پایین شروع شود. دانش‌آموزان در این زمینه می‌توانند بهترین سفیران آب باشند به همین دلیل طرح داناب هر ساله با برنامه‌های مختلف در مدارس استان اجرا می‌شود تا این حساسیت را در دانش‌آموزان مقاطع مختلف نسبت به موضوع آب ایجاد کند.

نجفیان افزود: هرچقدر در میان دانش‌آموزان حساسیت ایجاد کنیم نتایج بیشتری خواهیم گرفت از همین رو برنامه‌هایی مانند طرح داناب باید تداوم داشته باشد.

وی در خصوص وضعیت منابع آب استان هم گفت: سه سال است که در خشکسالی هستیم و وضعیت سدها متفاوت از وضعیت دو سال گذشته نیست. ذخایر برفی استان هم کاهش یافته و نیاز به همکاری مردم در گذر از فصل گرم امسال داریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته فقط از ۲۰ درصد منابع آب خود استفاده می‌کنند و استاندارد جهانی استفاده از منابع آب هم حداکثر ۴۰ درصد است؛ گفت: ولی در برخی مناطق کشور ما تا ۱۰۰ درصد منابع هم مصرف می‌شود. متأسفانه این موضوع به این دلیل رخ داده که فکر می‌کنیم منابع آب موجود فقط متعلق به ماست در صورتی که آب امانت نسل‌های آینده است و باید برای آنها هم حفظ شود.

نجفیان افزود: به همین دلیل نیاز به آگاهی‌رسانی و فرهنگ‌سازی برای کاهش مصرف آب در بخش‌های مختلف نیازمندیم.

انتهای پیام