کلاهبرداری ۹ هزار میلیاردی با ترفند پیش فروش خودرو!

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ کلاهبردار حرفه‌ای که با شگرد پیش فروش خودرو از افراد زیادی به خصوص در استان‌های غربی کشور کلاهبرداری کرده‌اند، خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: با وقوع کلاهبرداری‌های متعدد از شهروندان تحت عنوان پیش فروش خودرو به صورت لیزینگ در تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، ۲ مرد جوان با شگرد پیش فروش خودرو به صورت لیزینگ از افراد زیادی در تهران و استان‌های غربی کشور به مبلغ ۹ هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و به مکان نامعلومی متواری شده‌اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت و مخفیگاه ۳ متهم را در تهران شناسایی کردند و پی بردند این ۲ مرد جوان قصد دارند تا دوباره از شهروندان با همین شگرد کلاهبرداری کنند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه موردنظر شدند و آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند، افزود: متهمان پس از انتقال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان با شگرد پیش فروش خودرو به صورت لیزینگ به شهروندان به ارزش ۹ هزار میلیارد ریال اعتراف کردند و در ادامه مال باختگان با مراجعه به پلیس آگاهی موفق به شناسایی آنها شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.