معاون شهردار تهران خبر داد توافق شهرداری تهران با وزارت نیرو برای استفاده از آب‌های سطحی پایتخت

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از توافق با وزارت نیرو برای استفاده از آب‌های سطحی خبر داد.

به گزارش ایسنا، حسین نظری،امروز در پنجاه و هفتمین پویش امیدو افتخار و آیین افتتاح تصفیه‌خانه و مخزن۱۱۰۰مترمکعبی مسیل باختر و ۵۹ پروژه توسعه محلی در منطقه ۸،اظهار کرد:از دوستان منطقه ۸ و سایر مناطق و معاونت هایی که در برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) همکاری کردند تشکر می کنم و گفتنی است تعداد زائرین از سال گذشته بیشتر بود.

وی افزود: همچنین بابت پروژه هایی که امروز افتتاح می‌شود و با پشتیبانی معاونت های مختلف شهرداری هست، تشکر و قدردانی می‌کنم.در این مدتی که شاهد حضور خانم تنهایی در شهرداری منطقه ۸ هستیم، اتفاق های خوبی رخ داده است، منطقه ۸ از نظر وسعت جمعیت، چهارمین منطقه در تهران است.

وی ادامه اداد: یکی از اهداف شهرداری تهران کارگزاری مردم است تا کارهای خوبی انجام شود و اقدام بعدی کادر پروری است که بسیار مهم است.

نظری گفت: طرح بازچرخانی آب یکی از طرح‌های مناسب آبرسانی است، منطقه ۸، ۱۷ حلقه چاه دارد. حدود ۱۷۰هکتار فضای سبز در منطقه ۸ وجود دارد که آبیاری آن بر عهده وزارت نیرو و شرکت آب‌منطقه ای است. با وزات نیرو توافقاتی شده که بتوانیم از آب سطحی استفاده کنیم و از این وزارتخانه تشکر و قدر دانی می کنم.

بر اساس گزارش سایت شهر، نظری خاطرنشان کرد: آب مورد نیاز فضای سبز منطقه ۸ با افتتاح تصفیه‌خانه و مخزن۱۱۰۰مترمکعبی، ۱۶ درصد این نیاز برآورده می شود.

انتهای پیام