حسینی: هرچه سریع‌تر فیلترینگ فضای مجازی به صورت اصولی تعیین تکلیف شود

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی خواستار تعیین تکلیف فیلترینگ فضای مجازی به صورت عقلانی و اصولی در اسرع وقت شد.

به گزارش ایسنا، سید مرتضی حسینی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: دو تذکر به شرکت مخابرات  منطقه دارم چرا که کارگزاران مخابرات روستایی که سال‌هاست در روستاهای دور و نزدیک مشغول فعالیت بوده و شبکه ارتباطات روستایی را در حوزه تلفن ثابت و اینترنت خانگی سرپا نگه داشتند با اینکه طبق قانون قرارداد دائم شده و به استخدام شرکت مخابرات درآمدند اما هنوز این گروه جز بدنه مخابرات محسوب نمی شوند.

وی در ادامه اظهار کرد: از شرکت مخابرات  تقاضا داریم که کارگزاران که حدود ۶۰۰۰ نفر می شوند مشمول مفاد آئین نامه استخدامی سال ۸۹ مخابرات قرار گیرند و سطح برخورداری آن ها به سطح کارمندان شهری برسد. همچنین سنوات و طرح طبقه بندی مشاغل آنها طبق قانون کار به طور عادلانه محاسبه و لحاظ شود. انتظار می‌رود شرکت مخابرات نسبت به پرداخت معوقات و پایان کار بازنشستگان این شرکت طبق بخشنامه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ اقدام کند؛ چرا که متاسفانه تاکنون نه تنها در این زمینه اقدام نشده بلکه پرداخت حقوق ماهانه تعدادی از آنها نیز قطع شده است.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چرا شرکت مخابرات که زمانی به عنوان شرکتی منظم و خوشنام در کشور به شمار می رفت به این روز بیفتد و به صورتی اداره شود که حتی از پرداخت حق و حقوق کارگزاران و بازنشستگان نیز عاجز است و در این شرایط به تیم های ورزشی کمک مالی می کند.

وی در تذکری خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: هرچه زودتر فیلترینگ فضای مجازی را به طور اصولی و عقلانی تعیین تکلیف کنید و حتما به گسترش پدیده فیلترشکن فروشی که رقم بالایی را به جیب اشخاص نامعلوم که ماهم آن ها را  نمی شناسیم وارد می کند، پایان دهید.

انتهای پیام