سفر اوجی به کشورهای آمریکای لاتین با هدف تقویت همکاری‌های انرژی

بازتاب اقتصاد (baztabeghtesad.ir) :

وزیر نفت در رأس هیئتی به‌منظور تقویت همکاری‌های انرژی با سه کشور منطقه آمریکای لاتین به همراه رئیس جمهور تهران را به مقصد کاراکاس، پایتخت کشور ونزوئلا ترک کرد.

به گزارش ایسنا، جواد اوجی صبح امروز (دوشنبه، ۲۲ خردادماه) به‌منظور تقویت همکاری‌های انرژی در حوزه بالادست و پایین‌دست به همراه سیدابراهیم رئیسی به ونزوئلا سفر کرد.

وی در این سفر برای توسعه فعالیت‌ها و تعریف زمینه‌های جدید همکاری با مقام‌های سیاسی و اقتصادی ونزوئلا دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

توسعه و تولید در میدان‌های نفت و گاز، ارتقا و نوسازی پالایشگاه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های پالایشگاهی، آموزش نیروی انسانی و کارشناسی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صدور خدمات فنی مهندسی و انتقال فناوری و توسعه بازارهای صادراتی نفت خام و میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی محورهای مذاکرات و تفاهم‌نامه‌ها خواهد بود.

سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری امروز پیش از عزیمت به ونزوئلا، اظهار امیدواری کرد که با توجه به رویکرد تقویت روابط با کشورهای همسایه، دوست و همسو در دولت سیزدهم، رایزنی‌ها و امضای تفاهم‌نامه‌ها در این سفرها، نقطه عطف و گام مؤثری در جهت ارتقای سطح روابط با سه کشور ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا در منطقه آمریکای لاتین باشد.

انتهای پیام